Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Antonio Rivas ( Kolumbija...

Antonio Rivas ( Kolumbija ) - nauji Latino ritmai Lietuvai

2013-08-05

„GMGyvai“, reprezentuojanti world music žanrą Lietuvoje pristatyto charizmatiškąjį Antonio Rivas – Lotynų Amerikos kultūros puošmenos – cumbia ir vallenato muzikos žanrų puoselėtoją. Lietuvoje dar mažai žinoma cumbia, tačiau visame pasaulyje populiari ir  konkuruojanti su mums gerai žinoma salsa, merengue, bachiata.

Cumbia muzikos šaknys siekia kelių šimtmečių tradicijas, kurių ištakos susiformavo Vakarų Afrikoje. Kitapus vandenyno, šiauriniame Kolumbijos regione, cumbia atsirado ispanų kolonistų dėka. Čia, maišantis su vietos kultūra, formavosi savitas šios muzikos stilius. Šio žanro muzika neįsivaizduojama be sudėtingų ir charakteringų akordeono partijų, guacharaca (bambukinis grandiklis) ir caja (būgnas). 2006 m. Lotynų „Grammy“ apdovanojimuose išskirta atskira vallenato ir cumbia muzikos nominacijų kategorijas.

Šiuos žanrus pristatys visame pasaulyje pripažintas charizmatiškasis cumbia meistras iš Kolumbijos – Antonio Rivas. Šis atlikėjas Lietuvoje lankysis ne pirmą kartą, 2011m. jis buvo pakviestas dalyvauti „Kino pavasario“  organizuojamose Lotynų Amerikos dienose, kuriose po kelių dainų visa salė šoko ir tapo aišku, kad šis atlikėjas dar sugrįš į mūsų šalį.

 Antonio Rivas muzika yra pripažįstama visame pasaulyje: jis yra kviečiamas dalyvauti įvairių šalių muzikiniuose renginiuose, festivaliuose (WOMEX, WOMAD ir kt.), savo pirmojo Europinio turo metu (1996 m.) buvo pakviestas pasirodyti oficialiame 50-ojo UNESCO jubiliejaus priėmime, vykusiame Paryžiaus rotušėje. Atlikėjas yra išleidęs keturis albumus: „La Perla de Arseguel” (1991 m.), „El Jardinero Colombiano” (1995 m.), „Despierta Corazon” (1997 m.), „Vaya Con Dios Arivas Productions” (2011 m.); kartu su „Gipsy Kings“ išleido albumą „Pasajero“.

Koncertai:

Rugpjūčio 18d. 19val. VU Botanikos sodas, Vilnius

Rugpjūčio 19d. 19val. muzikos klubo „Combo“ terasa, Kaunas

Daugiau informacijos.