Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > „Artistai“ keliauja po Lietuvą...

„Artistai“ keliauja po Lietuvą – naujojo albumo pristatymas Druskininkuose

2014-09-24

Rugsėjo 27 dieną 20 val. restorane „Nakviša“ Druskininkuose laukia susitikimas su dviem skirtingų kartų, patirčių, balsų, bruožų artistais, šių metų pavasarį įrašiusiais albumą, kurį ir pavadino – „Artistai“. Gediminas ir Ainis Storpirščiai – tai kūrėjai, kurių vardai skamba tiek teatro, tiek ir dainuojamosios poezijos padangėje. 
 
Albumas „Artistai“ – gražus, gilus, filosofiškas susitikimas su tėvo ir sūnaus Storpirščių dainomis. Ir labai, atviraširdiškai žmogiškas. Ir – net,– turint omenyje mūsų laiką, mūsų dienas ir nusiteikimus,– gelbstintis. Kaip dainoje ,,Apie Pūkuotuką“: ,,Mus išgelbėjo ar jus? – Visus!“. Kompaktinė plokštelė buvo įrašyta neįprastoje erdvėje – Merkinės piramidėje, todėl skambančioms dainoms netrūksta aido, erdvių, paslaptingumo. O poezija skamba itin teatriškai, dramatiškai, dramaturgiškai. Kartais net – kinematografiškai, lyg ekrane matytum kino filmą: praplaukia dainų vaizdai, personažų paveikslai, linijos ir likimai. Ir viskas susidėlioja iš muzikos, žodžių, emanacijų, alsavimų.
 
Ir šiame rudeniška melancholija kvepiančiame koncerte kūrėjai atliks tiek visiškai naujas dainas, tiek ir jau pamėgtus, seniau sukurtus kūrinius, kuriems kitų spalvų suteikia jau nebe lieknas, nedrąsus, o suvyriškėjęs, užtikrintas Ainio vokalas. Du artistai dainuos apie Lietuvą, archangelus, mirties karaliją, nuotaikingai pasakos istorijas apie meškiuką Pūkuotuką, Don Kichotą ir daugybę kitų personažų. Jaunatviška energija spinduliuojantis Ainis ir santūrus bei nuoširdus Gediminas prisipažįsta, kad bendrų repeticijų metu labai suartėjo kaip tėvas ir sūnus, kad jiems  malonu groti su talentingu ir kūrybingu partneriu, nes gali daug ko vienas iš kito išmokti. Po 15 metų duetui vėl pradėjus muzikuoti kartu,  senos dainos suskambo kitaip, prisidėjo fortepijonas, dviejų gitarų skambesys. Du artistai ragins pasinerti į dainuojamosios poezijos pasaulį ir pasiklausyti pačios gražiausios muzikos ir tekstų.