Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Asmeninių kelionių organizavimo ypatumai

Asmeninių kelionių organizavimo ypatumai

2013-08-26

Teisingo laisvalaikio puoselėtojų komanda „Eventum Group“ visuomenei pristatė laisvalaikio puslapį, kuriame atrinktų, vertų dėmesio renginių kalendorius, pramogos bei vietos, o nuo šiol galės  pasiūlyti ir išskirtines keliones.

Pakalbinome Tomą Steikūną, išskirtinių kelionių sumanytoją bei įgyvendintoją.

- Papasakok plačiau apie asmeninių kelionių idėją?

- „Eventum Group“ visuomet buvo glaudžiai susijusi su kelionėmis. Nuo pat įmonės įkūrimo ši idėja vystėsi ir jau kuris laikas buvo ruošiamasi ją pristatyti žmonėms. Pati kitokių kelionių idėja kilo iš to, kad pats nenorėjau keliauti taip, kaip siūlė kiti. Pradėjau kurti keliones ir atradau, kad tai yra būtent tai, ko noriu pats. Taigi stengiuosi neapsiriboti esamais standartais. Mano pagrindinė kelionių idėja: keliautojai yra laisvi ir mėgaujasi savo laiku negalvodami apie „iškeltą skėtuką“, kuris ragintų eiti vienur ar kitur ir būtinai kažką pamatyti. Mano nuomone asmeninės žmonių kelionės yra tik tuomet, kai jie patys vadovauja kelionei. Jokių didelių grupių, jokių prisitaikymų – kelionės skirtos tik jiems asmeniškai. Taigi pradėjome bendradarbiavimą su kelionių organizatoriais „Benefita Viatoris“ ir ši mūsų supratimu apipavidalinta „teisingos“ kelionės paslauga tapo prieinama kiekvienam.

- Kokiomis kryptimis žmonės bus kviečiami keliauti? 

- Mūsų tikslas – pakviesti žmones keliauti tomis kryptimis, kurių jie dar nėra išbandę, su kuriomis dar nėra susidūrę, arba tomis kryptimis, kurios yra lengvai pasiekiamos ir nereikalauja didelių išlaidų. Viena pirmųjų mūsų siūlomų kelionės krypčių yra mūsų Lietuva, gaila, kad daugelis keliautojų ją palieka nuošalyje. Kartais nereikia „bėgti“ toli, tam kad gerai pailsėtum ar susikrautum naujų įspūdžių bagažą. Kitos kryptys kvies pažinti Norvegiją, Maltą, Šveicariją, Ispaniją bei Italiją. Sakysite visai neegzotiška? Mes sieksime, kad su mūsų kelionėmis šios vietos būtų pažįstamos „kitais kampais“ arba ne visai turistiniais maršrutais. Taip pat kviesime vykti ir į įspūdingo grožio rytinius kraštus: Baltarusiją bei Ukrainą.

- Kas kelionėse ypatingo/išsiskiriančio?

- Kelionėse žmonės turi ne tik pamatyti, bet ir „išjausti“ vietą, kurioje būna, kurioje leidžia laiką, turėti laiko papramogauti ir pailsėti. Šiose kelionėse – mažiau istorijos, mažiau pasakojimų, daugiau pojūčių, paties buvimo „čia ir dabar“ išgyvenimo. Mažiau išreklamuotų vietų, stovėjimų eilėse – daugiau gamtos ir laisvės pojūčio, mažiau pačių miestų ir masės žmonių. Jose daug keliavimo, skirtingų vietų pamatymo. Įsivaizduokite: esate vienui vieni ant aukščiausio kalno, grožitės nematytais gamtos vaizdais ir galite niekur neskubėti! Taip aš suprantu atostogas!

- Kodėl pasirinktos būtent šios kryptys? 

- Šios kryptys pasirinktos dėl jų pažinimo. Visas kryptis esu išbandęs, pabuvojęs, susipažinęs su vietomis. Šios kryptys – lengvai pasiekiamos Lietuvos žmonėms, į šias kryptis galima paprastai nukeliauti neišleidžiant viso kelionės biudžeto bilietams. Tai šalys, traukiančios dėmesį, išskirtiniai Europos briliantai, besiskiriančios savo geografine padėtimi, savo klimatu, savo gamtos grožybėmis. Išskirtinės Europos šalys su giliomis tradicijomis arba tiesiog nesuvokiamo grožio peizažais. Priklausomai nuo metų laikų – siūlomos kryptys keičiasi, kad būtų pamatyta geriausia šalies gamtos pusė.

- Kaip manote kaip smagiau keliauti: viską suplanuoti iš anksto ir pasitikėti kelionių agentūromis ar nieko neplanuoti ir pasitikėti savo jėgomis? Ką siūlytumėte rinktis?

- Manau, kad yra žmonių, kuriems nereikia jokios pagalbos, ir jie užsimetę kuprinę vyksta ten, kur jų akys mato. Jiems siūlyčiau tęsti savo odisėją. Bet yra žmonių, kurie neturi galimybių planuoti savo kelionės, juos galbūt stabdo ir žinių trūkumas. Žmonės, kurie nori keliauti, bet dar nėra to darę ir bijo tiesiog suklysti. Tad šiems žmonėms aš ir siūlau rinktis asmeninių kelionių planavimą – kur kelionės bus pritaikytos prie jų poreikių, išvykimo datos ir kitų subtilybių. Šeimos, draugų grupelės, vyresnio amžiaus aktyvūs keliautojai – šioms grupėms siūlyčiau išbandyti asmeniškai suplanuotas keliones. Todėl mano nuomone – visi būdai keliauti yra smagūs, svarbiausia yra prisiversti „išjudėti“ iš šilto ir jaukaus guolio ir duoti akims pamatyti tai, ko jos dar niekada nėra mačiusios.

- Kokia Jūsų kelionių patirtis?

- Nuo mažų dienų keliaudavau į turnyrus su savo komanda. Vėliau keliavau atskirai su draugais, pas draugus. Keliavau vienas, keliavau su močiute – atrodo viskas, ką veikiau, tai keliavau (šypteli Tomas). Taip bėgo metai, o aš vis negalėjau sustoti keliauti. Dabar keliauju su savo sužadėtine, ir labai džiaugiuosi, kad ji susitaiko su šia mano silpnybe.

- Ką Jums gyvenime reiškia kelionės?

- Jos man reiškia laisvę, pažinimą, savęs atradimą. Jos reiškia man gyvenimo būdą, nepakartojamus jausmus, kai bekeliaujant atrandi tokią vietą, kurios net susapnuoti negalėjai. Pamatyti kitą gyvenimą, praplėsti akiratį, suvokti pasaulį, pažinti jo skirtumus ir panašumus, visa tai man ir yra kelionės.

- Ką randate keliaudamas? 

- Randu vis daugiau įdomybių, vis daugiau vaizdų, vieną už kitą gražesnes vieteles. Randu ramybę, poilsį, adrenaliną, pabėgimą nuo kasdienybės. Atrandu atsakymus į kamuojančius klausimus, atrandu pilnatvę ir ją parsivežu į savo kasdienybę, ir kai tik ji ištuštėja – vėl kuriu planus naujoms kelionėms įgyvendinti.

- Ar manote, kad šiuos pojūčius galėsite perteikti ir žmonėms, kuriems organizuosite asmenines keliones?

- Tikrai taip. Vien dėl to, kad man perteikti nieko nereikia, o tiesiog teisingai sudėlioti kelionės taškus. Juk kiekvienas išvyksta su savo tikslais ir poreikiais, tad šių kelionių tikslas – tiesiog padėti žmonėms įgyvendinti keliones. Kad jie išgyventų savas smagias akimirkas, o ne bandytų gaudyti emocijas. Būtent šiomis kelionėmis aš ir noriu paskatinti žmones leistis į kelionę patiems. O mes, kartu su kelionių organizatorių „Benefita Viatoris“ komanda, dėsime visas pastangas, kad ta kelionė vyktų sklandžiai ir parinktas maršrutas, nors trumpam, leistų pagyventi pasakoje.

Daugiau informacijos čia ir čia