Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Bardų festivalyje „Purpurinis vakaras”...

Bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” daugiau kaip pusė renginių – nemokami

2014-08-13

Šį ketvirtadienį prasidėsiančiame ir truksiantį tris dienas Anykščiuose Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras” skambės ne vien žinomų ar jaunų šio žanro atlikėjų atliekamos dainos. Festivalis kaip reta talpus ir kitų kultūrinių renginių, prasmingų susitikimų su žymiais Lietuvos kūrėjais bei atlikėjais. Dauguma šių renginių – nemokami.
 
Penktadienio popietę, 15 val. Anykščių r. savivaldybės L. ir St. Didžiulių bibliotekoje fotomenininkas Vytautas Daraškevičius atidarys autorinę parodą „Iš bardų gyvenimo: portretai”. Daugiau kaip 30-tyje fotografijų – daugeliui gerai pažįstami veidai įvairių kartų atlikėjų. Besikeičiantys veidai, bet talentingo fotomenininko įamžinti ne vienai kartai. Atidaryme taip pat dalyvaus vienas iš šios parodos herojų – Andrius Zalieska-Zala.
 
Po valandos, toje pačioje salėje vyks literatūros pavakarys „Valanda poezijos”. Anykštėnams ir visiems festivalio svečiams savo poeziją skaitys Rimvydas Stankevičius, Ramunė Brundzaitė, Vytautas Stankus. Tai – viduriniosios ir pačios jauniausios lietuvių literatūros kartos atstovai. Skaitymus paįvairins Maksimas Ivanov su Giedre Smolskaite, muzikine kalba savaip perskaitydami Henriko Radausko, Marcelijaus Martinaičio, Kęstučio Navako kūrybą.
 
Pasibaigus „Penktadienio vakaro koncertui” Dainuvos slėnyje, čia galės pasilikti kino mėgėjai  ir mėgautis atbildėjusio „Kino karavano” (Vilniaus Tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris” projektas) rodomais filmais, geriausiai įvertintais Europoje: Čilės režisieriaus Sebastian Lelio „Glorija” (2013) ir italo Paolo Sorrentino „Didis grožis” (2013).
 
Tuo pačiu metu, 00 val. Anykščių koplyčioje – poetinė kompozicija „Aš pažinau karalių savyje”. Čia aktorius Andrius Bialobžeskis skaitys Vytauto Mačernio, Sigito Gedos bei M. Martinaičio poeziją.
 
Šeštadienio 15 val. neseniai atidarytame Menų inkubatoriuje, meno gurmanai kviečiami į susitikimą su rašytoju ir režisieriumi Mariumi Ivaškevičiumi bei kartu su autoriumi žiūrėti naujausią filmą „Santa”. Po filmo,  su menininku bus galima padiskutuoti, pasidomėti apie filmo kūrimo aplinkybes ir t.t.
 
Festivalio metu taip pat vyks įvairių pramogų. Norintys visas tris „Purpurinio vakaro” dienas praleisti nuostabiame Anykščių šilelyje, nemokamai galės įsikurti palapinių miestelyje ant Šventosios upės kranto. 
 
Nacionalinį bardų festivalį „Purpurinis vakaras” rengia VšĮ „Bardai LT” kartu su Anykščių rajono savivaldybe.