Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Choras „Jauna muzika“ atneša...

Choras „Jauna muzika“ atneša į sceną naujus muzikinius vėjus

2014-01-31

Vasario 7 dieną, penktadienį, 19 valandą Vilniaus senamiestyje esančioje Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks neeilinis koncertas. „Rytų Vėjai“ - taip jį pristato Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Naujais metais profesionalus kamerinis choras klausytojus pasitinka su gaiviais vėjais, atpūsiančiais gražiausias chorinės muzikos melodijas iš Rytų.

Šįkart diriguojamas jauno perspektyvaus chorvedžio Egidijaus Kavecko choras „Jauna muzika“ kvies pabūti muzikinio ritualo dalimi ir pažinti dalelę Tolimųjų Rytų šalių muzikos didingumo ir paprastumo. Vilniaus melomanų laukia nekasdieniška muzikinė puota, nes programoje jie išgirs chorinės muzikos kūrinius, atkeliavusius iš Japonijos, Filipinų, Indijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos. Kūriniuose dominuos rytų muzikai būdingas ritmiškumas, įvairių perkusinių instrumentų imitacijos balsu, šokio elementai. Išgirsti spalvingas Tolimųjų Rytų melodijas kviečia ir renginio partneris Azijos menų centras, palaikantis bei buriantis kultūringą bendruomenę, besidominčią Azijos menais ir kultūra. Skatinant klausytojus dar artimiau prisiliesti prie Azijos muzikos ir kultūros, koncertą vesti patikėta japonų kilmės studentui Hisashi Shigematsu, Kaune besimokančiam lietuvių kalbos.

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino, vertinamas kaip vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų Lietuvoje, kasmet surengiantis per 60 koncertų savo šalyje ir užsienyje. Choras ne tik yra sukaupęs įvairų ir vertingą repertuarą, apimantį visų epochų meistrų partitūras chorui a cappella, vokalinės-instrumentinės muzikos šedevrus ir premjeras. Tai ir daugybę tarptautinių chorų konkursų laimėjęs kolektyvas, savo repertuare gebantis apjungti tiek užsienio, tiek ir lietuvių kompozitorių šiuolaikinius kūrinius.

Spalvinga ir profesionalia muzikine programa nuolat žavintis choras „Jauna muzika“ ateinantį sezoną švęs 25-erių metų jubiliejų. Jaunatviškos energijos ir šviežių kūrybinių idėjų nestokojantis kolektyvas nekantrauja pakviesti ištikimus savo klausytojus šį jubiliejų švęsti kartu. Ta proga visais 2014-ais į kiekvieną savo organizuojamą koncertą skirtingoms organizacijoms, judėjimams, bendruomenėms ir kt. choras dovanos po 25 kvietimus. Pirmieji choro svečiai, klausysiantys koncerto „Rytų Vėjai“ nemokamai – Gintaro Skapo vadovaujamas mišrus senjorų choras „Versmė“.

Koncerte „Rytų Vėjai“ pristatoma išskirtinė Tolimųjų Rytų kompozitorių darbų programa kvies pasinerti į dar negirdėtas muzikines keliones. Visiems Azijos muzikos gerbėjams bei klausytojams, norintiems su ja geriau susipažinti, choras „Jauna muzika“ į sceną atneša naujus muzikinius Rytų vėjus.

Daugiau informacijos.