Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Dvi sėkmingiausios belgų grupės...

Dvi sėkmingiausios belgų grupės – pirmajame šiemet „LRT Opus Gyvai“ renginyje

2014-01-21

Lietuvą vasario 5 d.  „LRT Opus Gyvai“ renginių serijoje aplankys šiuo metu sėkmingiausia belgų grupė „Balthazar“, o šiandien dar paaiškėjo, kad juos menų fabrike „Loftas“ apšildys charizma scenoje nenusileidžiantys „Soldier’s Heart“.

„Labai džiaugiuosi, kad šias dvi ant sėkmės slenksčio stovinčias ir garantuotai jį perlipsiančias grupes galima bus pamatyti iš arti ir dar už labai prieinamą kainą“, – sako dvi įdomiausias belgų grupes į Lietuvą pakvietęs Victoras Diavara.

„Balthazar“ šiuo metu vienareikšmiškai yra karščiausia belgų indie pop scenos grupė, kuri per trumpą laiką nuskynė laurus beveik visuose šalies muzikiniuose konkursuose, pasirodė didžiausiuose festivaliuose ir yra pakeliui į tarptautinį pripažinimą.

Rudenį jie jau lankėsi Lietuvoje. Juos pasirinko britų roko grandai „Editors“ kaip apšildančią grupę. Dabar „Balthazar“ vėl atvyksta į Lietuvą, bet šįkart – dar gerokai muzikaliai ir sceniškai ūgtelėję. 

Kuo puikiausiai išmokę muzikinę matematiką, ištyrinėję daugybę muzikinių stilių ir nuotaikų, „Balthazar“ dabar atsidavė vienam tikslui – kaip patys sako – sukurti kuo tobulesnį pop kūrinį.

Juos įkvepia tokie kūrėjai kaip Leonardas Cohenas ir Serge’as Gainsbourgas, o grupės vokalas skamba kaip britų rokerio Alexo Turnerio iš kultinių „Arctic Monkeys“.