Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Festivalį „Devilstone“ atidarys skandinaviško...

Festivalį „Devilstone“ atidarys skandinaviško black metalo ikona MARDUK

2015-06-04

Liepos 16 d., ketvirtadienį, festivalį „Devilstone“ atidarys vieni garbingiausių šių metų jo svečių – švedai MARDUK. Po ilgokos pertraukos festivalis ryžtingai atlapoja duris ekstremaliam black metalui ir tam tikslui su grupės mastu, švelniai tariant, nepasikuklina.
 
MARDUK – vienas įspūdingiausių reiškinių, kurį gali pasiūlyti sunkiosios muzikos scena. Tai istorinė grupė, skaičiuojanti dvidešimt penktuosius gyvavimo metus bei 13 albumų, turinčių esminės reikšmės visų laikų black metalo istorijoje. MARDUK kūrybai būdingas išskirtinis ir lengvai atpažįstamas garsas, atnešęs ketvertui pasaulinę šlovę. 
 
Viena vertus, MARDUK sunkiai įsileidžia abejotinas stiliaus naujoves ir tvirtai laikosi klasikinės savo žanro linijos. Kita vertus, naujausiame grupės albume, tęsiančiame Antrojo pasaulinio karo tematiką, įvairovės tikrai nestinga. „Frontschwein“ pasižymi ritmų kaita ir tiesiog šėtonišku techniškumu, o mirties genijaus Mortuus vokalas kaip niekad virtuoziškai varijuoja tarp agonijos ir agresijos, karčios rezignacijos ir žvėriško veržlumo.
 
„Ilgai svarstėme, koks headliner’is turėtų duoti rimtą pradžią festivaliui. Pernai turėjome melodingo death metalo virtuozus ARCH ENEMY, o šiemet pristatome ne ką mažesnį vardą iš black metal scenos, taigi festivalis vėl startuos solidžiai ir užtikrintai. Net jei black‘as kažkam ir nėra mėgstama muzika, tačiau šį šou pamatyti vis vien verta – tokių ekskliuzyvių pasirodymų Lietuvoje būna ne tiek daug, ne taip ir dažnai...“, – teigia festivalio organizatoriai.
 
Tie, kas idealaus savaitgalio neįsivaizduoja be blastbeat’ų uragano, kas festivalyje ieško išskirtinės atmosferos ir yra pasiilgę išties ekstremalaus šou, jo teritorijoje turėtų žūtbūt atsidurti jau ketvirtadienį. 
 
Bilietai į festivalį brangsta birželio 10 d. Šiuo metu bilieto kaina – 10 EUR. Bilietus platina „Tiketa“ ir VA eBilietai.