Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Festivalio Šalčininkuose scenoje susitiks...

Festivalio Šalčininkuose scenoje susitiks įvairių kartų atlikėjai

2015-05-21

Gegužės 30 d. Šalčininkų miesto parke vyks Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį”. 
 
Trečius metus VšĮ BARDAI LT rengiamame festivalyje susitiks dainuojantys moksleiviai iš Vilnijos krašto,  jaunieji bardai bei gerai scenos skonį žinantys atlikėjai iš Lietuvos bei užsienio.
 
Šis festivalis – tai vienintelis tokio pobūdžio gyvosios muzikos festivalis Vilnijos krašte. Pasak šio festivalio meno vadovo, aktoriaus ir bardo Gedimino Storpirščio, čia susitinka skirtingos kartos, skirtingos kalbos, skirtingi nors ir giminingi muzikos žanrai. Labai svarbu išlaikyti šiame krašte šį festivalį, kaip jungiantį įvairių kultūrų žmones.” 
 
Tądien kartu su žinomais Lietuvos atlikėjais bei svečiais iš Baltarusijos, Lenkijos, Šiaurės Airijos pasirodys ir Vilnijos krašto savivaldybių jaunieji bardai. Jie čia pateko neatsitiktinai – išgirsti renginių ciklo „Dainių dialogai Vilnijos krašte” metu, vėliau dalyvavę atrankos ture Šalčininkuose. Ir tik tai čia, geriausiai pasirodę,  buvo pakviesti dalyvauti Tarptautiniame gyvosios muzikos festivalyje „Iš širdies į širdį”. Tai Augustas Lapinskas (Riešės gimnazija), Katrina Kosiak (Pabradės „Ryto” gimnazija), Nemenčinės Gedimino gimnazijos grupė „Laisvės skrydis” bei Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ansamblis.
 
Festivalyje pasirodys svečiai iš trijų valstybių. Adam Andryszczyk iš Lenkijos, yra aktyvus dainuojamosios poezijos žanro propaguotojas šioje valstybėje. Atlieka savo kūrybos dainas, be to – yra ir rašytojas. Už nuopelnus Lenkijos kultūrai apdovanotas garbingais Lenkijos Respublikos apdovanojimais. Svečių iš Baltarusijos Michailo Celkovik ir grupės „Lombard” kūriniai – tarsi be rėmų, čia nėra konkrečios stilistikos. Jų dainos – it skirtingi daiktai, kiekvienas jų pasakojantis savo istoriją, čia pat, koncerte virstančią realiu įvykiu lombardo gyvenime. Bene labiausiai Lietuvoje žinomas Denisas McLaughlin‘as – atlikėjas iš Šiaurės Arijos. Jo kūryba kupina airiško folklioro, išmoningai apipinto paties Deniso muzikinėmis improvizacijomis. Svečias yra koncertavęs dainuojamosios poezijos festivaliuose „Purpurinis vakaras”, „Tai – aš”, surengęs ne vieną savo autorinį koncertą įvairiuose Lietuvos miestuose.
 
Gyvosios muzikos festivalyje „Iš širdies į širdį” taip pat pasirodys Šarūnas Mačiulis su grupe „Poliarizuoti stiklai”, grupė „Arbata”, Liuba Nazarenko, Gediminas Storpirštis, Aleksandras Makejevas, Žilvinas Ališauskas, Artūras Dubaka.
 
Be daugiau kaip keturias valandas būsiančio koncerto, susirinkusiųjų laukia ir daugiau įvairių pavasariškų pramogų.