Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Frankofonijos dienos su progresyviu...

Frankofonijos dienos su progresyviu maištaujančiu džiazu

2014-03-19

Kovo mėnesį vykstančių Frankofonijos dienų proga Lietuvoje svečiuosis Laurent Dehors Jazz Trio su programa "Politinė daina". Prancūzų instituto Lietuvoje kvietimu prancūzo Laurent Dehors suburtas džiazo trio pakvies į du progresyvaus džiazo koncertus Vilniuje ir Panevėžyje.

Savo turnė metu klarnetininkas Laurent Dehors su bendražygiais pristato naują projektą "Politinė daina", sukurtą kvinteto formatu. Į koncertus Suomijoje ir Lietuvoje atkeliaujantis su dviem muzikantais, britų klavišininku Matthew Bourne bei tautiečiu saksofonistu Gérald Chevillon, Laurent Dehors nestokoja drąsos: originaliame projekte muzikantai apjungia melodijas ir tekstus, turinčius ideologinės simbolikos. Kai politiniai tekstai atsiduria tokių svajotojų rankose, vakaro utopija tampa įmanoma.

"Kiek kartų esame girdėję, kad visi politikai korumpuoti? Didžioji dalis mūsų visuomenės išreiškia nepasitikėjimą, nuobodulį ar pasišlykštėjimą politika ir politikais. Dauguma mano, kad demokratija yra neefektyvi, o į viešą nuomonę retai ir vargiai beatsižvelgiama. Turėdami tai omenyje, savo muzika mes norime iš naujo sužavėti žmones politika. Juk mes vis dar žavimės pasiaukojimą, kilnumą, bičiulystę šlovinančia retorika ir kalbomis, kurios ragina laisvai gyventi, mąstyti ir mylėti,"- projektą aiškina Laurent Dehors.

Pasinerti į progresyvų prancūzišką džiazą kviečiama kovo 25 d. 18.30 val. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, o 26 d. 19 val. "Piano.lt" koncertų salėje Vilniuje.

Daugiau informacijos.