Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Į Vilnių atvyko ilgai...

Į Vilnių atvyko ilgai lauktas „Batsheva Ensemble“

2015-06-08

Naktį į pirmadienį į Vilnių pagaliau atvyko žymiausia Izraelio ir viena garsiausių pasaulyje šiuolaikinio šokio trupių – „Batsheva Ensemble“, kuriai vadovauja vienas labiausiai garbinamų šių laikų choreografijos guru – Ohadas Naharinas. Rytoj, birželio 9 d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre trupė surengs vienintelį pasirodymą mūsų ir Baltijos šalyse – pristatys tarptautiniu hitu tapusį ir jau daugybę šalių apkeliavusį savo spektaklį „Decadance“.
 
Kultinę Batshevos šokio trupę prieš pusšimtį metų Izraelyje įkūrė filantropė baronienė Batsheva de Rothschild ir legendinė amerikiečių šokėja bei choreografė Martha Graham. Daugelio šokio genijumi vadinamas vienas originaliausių šių laikų choreografų O. Naharinas jau 25 metus yra Batshevos šokio trupės meno vadovas. 
 
Šio kūrėjo spektaklius šoka garsiausios pasaulio šokio trupės: Paryžiaus operos ir Danijos karališkasis baletai, Nyderlandų šokio teatras, „Cullberg Ballet“, Ženevos didysis teatras, Sidnėjaus šokio trupė, „Les Grand Ballets Canadiens“, Ispanijos nacionalinė šokio trupė, Suomijos nacionalinis baletas, San Paulo miesto ir Bavarijos baletai bei daugelis kitų. 
 
O. Naharinas už savo veiklą ir nuopelnus šokio pasauliui yra susižėręs daugybę tarptautinių apdovanojimų. Jam suteikti Juilliardo mokyklos, Weizmanno mokslo instituto ir Hebrajų universiteto garbės daktaro vardai. Jis yra gavęs prestižinį Izraelio prizą už šokį, Žydų kultūros fondo Žydų kultūros pasiekimų apdovanojimą, yra Prancūzijos vyriausybės menų ir literatūros ordino kavalierius, Niujorko šokio ir performanso apdovanojimo „Bessie“, Amerikos šokio festivalio Samuelio H. Scrippso apdovanojimo už gyvenimo pasiekimus, prestižiškiausio pasaulyje šokio žurnalo „Dance Magazine“ ir daugelio kitų prizų laureatas.  
 
Vienintelį pasirodymą Lietuvoje ir Baltijos šalyse surengsiantį „Batsheva Ensemble“ prie pagrindinės trupės O. Naharinas įkūrė 1991 m., siekdamas mokyti ir skatinti jaunuosius šokėjų bei choreografų talentus ir ugdyti jaunąją auditoriją. Ansamblį sudaro šokėjai nuo 18 iki 24 metų, jie atrenkami per tarptautines peržiūras, kuriose dalyvauja jaunuoliai iš geriausių pasaulio šokio mokyklų. Į Vilnių atvykusioje 26 žmonių grupėje – 16 šokėjų iš Izraelio, likę – iš JAV, Kanados ir Japonijos. Kai kurių jų šeimų kilmė siekia ir mūsų šalį, o garso režisierius netgi gimė ir iki šešerių metų augo Vilniuje.
 
„Kalbant apie O. Nahariną, galiu papasakoti tai, ką išgirdau prieš atvykdamas dirbti į Lietuvą. Batshevos šokio trupė ką tik pristatė savo naujausią darbą, kuris vadinasi „Paskutinis darbas“, labai tikiuosi, kad tai tik pavadinimas. Kai dar nebuvo nei temos, nei pavadinimo, nebuvo žinoma, kiek šokėjų šoks, tik buvo pranešta, kad O. Naharinas stato naują spektaklį, trupė su būsimu darbu jau buvo pakviesta į keletą šokio festivalių. Tai yra O. Naharinas – jo charizma, jo išrasta šokio judesių kalba „Gaga“, kurios mokosi ir moko daugelis šokėjų, choreografų visame pasaulyje. Tai yra O. Naharino galia“, – apie savo šalies pasididžiavimą sakė Izraelio ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas Yehuda Gidronas.    
 
Renginio organizatoriai informuoja, kad galutinai išsiaiškinus technines spektaklio aplinkybes, atsirado galimybė skirti papildomų bilietų, kuriuos platina www.tiketa.lt. O. Naharino ir „Batsheva Ensemble“ spektaklį „Decadance“ Vilniuje pristato 20-metį švenčiantis Lietuvos šokio informacijos centras ir tik šiemet duris atvėrusi Izraelio ambasada Lietuvoje.