Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Kiekvienam savo Satta!

Kiekvienam savo Satta!

2013-08-13

"Satta Outside" - septintus metus vykstantis alternatyvios muzikos ir menų fetivalis, kuris sunkiai įsivaizduojamas be jūros pašonėje. Kaip ir kasmet į Sattą atvažiuoja daug svečių, kurių muzikos įvairovė patenkina kiekvieno klausytojo girdėjimo įtaisą. Festivalio organizatoriai sukonstravo septynias scenas („Main“, „Tent“, „Outside“, „Beach“, „Bar“, „Roots“ ir „KRVS”) iš kurių visą parą skildo įvairiai gera muzika.

Į pagalba šunis

Gena pro akis nepraleido, kad šįmet apsauga buvo itin išradinga ir artimai komunikabili su festivalio dalyviais. Jie pasikvietė į pagalbą keturkojų pareigūnų komandą – šunis. „SuperDogys” atliko uostinėjimo darbus, tad keletas festivalio dalyvių buvo įrašyti į neleistinių „produktų” laikymo sąrašą ir išvežti. To pasekoje skeptikai turėjo liūdėti, nes jaunimo, rūkančio ir vartojančio narkotines medžiagas, veikiausiai buvo labai mažai.

Būtingės tyrlaukiai

Šiais metais festivalis įsikūrė Būtingės meistelio tyrlaukiuose. Genai ši vieta pasirodė neypatingai patogi, ypač tiems festivalio dalyviams, kurie turėjo tįsti savo daiktus apie 3 km iki palapinių miestelio. Nors ir kursavo mikroautobusai nuo kempingo į festivalį, tačiau jų buvo nepakankamai. Tokiai masei žmonių dvi transporto priemonės! Juokaujat?! Taip pat automobilių parkavimo vietų minusai pasijuto po šeštadienio lietaus, kai automobiliai įstrigo pievose, dublynėse, nebuvo sureguliuotas eismas.

Į pačią festivalio teritoriją, ypač penktadienį, kai masės žmonių dar nebuvo spėję ištrypti pievos, įžengti buvo sudėtinga, kadangi žolės kupstais maišėsi tarp kojų ir lygsvaros instinktas turėjo būti įjungtas visu pajėgumu.

Gena įžvelgia trūkumų ir teritorijos ženklinime. Ženklai buvo keptuvės dydžio, deja, per maži, kad juos pamatytum, ypatingai tamsoje.

Gaila, tačiau, pajūro gamta vargu ar dėkos festivalio organizatoriams, nes visoje teritorijoje būta vos 20 tualetų, kurie valomi kartą paroje. Tad festivalio svečiai neatlaikydami gamtos reikalų spaudimo, žygiavo palikti palikimo į pajūrio kopas. Akys raibo nuo panaudotų servetėlių ir tualetinio popieriaus instaliacijų pokrūmiuose ar tiesiog atvirose pajūrio smėlio aikštelėse.

Kiek Genos ausis girdėjo, būta ir nusiskundimų dėl netvarkingų dušų bei vandens trūkumo, o norintys nusiprausti turėjo turkštis lietuje arba jūroje. Tad Baltijos vandenys paragavo įvairių skonių ir kvapų šampūnų bei muilų.

Alaus monarchų pergalės

Šiais metais festivalio šeimininkai galėjo pasiūlyti įvairios virtuvės patiekalų. Sriubytės, košytės, bandutės ir visko, ko tik norėjai. Žinoma, teko ir riebaluose skendinčio maistelio ragauti, tačiau skrandžiams negrėsė praalkti.

Kaip ir daugelyje festivalių, taip ir Satta’oje nebuvo galima įsinešti alkoholinių gėrimų. Juos galėjai įsigyti tam skirtose vietose. Pasirinkimas buvo menkas, nes alaus monarchas šįkart  - „Kalnapilio” alus. Tad noriai/nenoriai reikėjo prisiderinti prie siūlomo skonio.

Muzikiniai pliusai

Gena deda didelį pliusą! Jos buvo daug ir labai geros! Tad šio festivalio gelbėtojas - profesionalus garsas. Smagu, kad nesidubliavo muzikos fonai iš gretimai esančių scenų. Organizatoriai pasistengė, kad scenos būtų pasuktos tam tikru kampu, kad altikėjai atlikėjams netrukdytų atliekama muzika.

O plačiau muzikinius pliusus aprašė Genos kolega Dominykas iš Manomuzika.lt, viską galima paskaityti čia: http://manomuzika.lt/2013/08/satta-outside-2013-debesuota-su-pragiedruliais/ . Gena linksi galvą ir labai pritaria.

Sattos žetonai

Atsiskaitymas už maistą ir gėrimus buvo galimas tik tada, kai grynuosius išsikeiti į Sattos pinigus - žetonus. Aišku, Gena atsiliepimų girdėjo įvairių, kadangi ne visi festivalio dalyviai turėjo pakankamai grynų pinigų, o minimali iškeičiama suma buvo 30 Lt, taip pat buvo momentų, kai pinigų keitimo kioskelis tiesiog neturėjo žetonų. Tad teko likti ištroškusiam ir alkanam. Tačiau pats Gena visad rasdavo draugų, kurie jį pagirdytų ir pamaitintų, vadinasi, galima rasti ir pliusų šioje situacijoje.

Sattiečiai

Festivalio veidas ir nuotaika – dalyviai ir muzika. Gena džiaugėsi, kad aplinkui buvo daugybė super-duper-strong žmonių. Nepabūgę nepatogumų jie visiškai asimiliavosi su aplinka ir gėrė muziką į savo skūras. Patenkinti veidai bylojo, kokiais tikslais čia žmonės susirinko. Įvairiastiliai bei įvairiaveidžiai sattiečiai nepamiršo kas yra draugiškumas ir mokėjimas leisti laiką GERAI. Kontarastingumų pilna Satta, tad Genos akis džiaugėsi matydama, kiek fainų, ekspresyvių bei spindinčių žmonių čia susirinko!

Ir…

Visgi „Satta Outside“ išlipo iš standarinių savo rėmų, pasirinkdama didesnį festivalio plotą. Klausimas ar šis pasirinkimas tinkamas, nes Satta yra labiau Satta, kai viskas yra šalia ir nedidelėje teritorijoje.

Muzika stebino ir gydė sielas, garso kokybė atitiko klausytojų poreikius. Nepaisant keletos svarių pastabų, šis festivalis vertas dėmesio dėl daugelio dalykų, kuriuos jauti tik būdamas ten. Gena linki festivalio tėvams, kad atsižvelgtų į gerbėjų pastebėjimus ir kitąmet išlaikytų savo tradicijas.

Šįmet vėl prigijo senas „Satta Outside“ šūkis, kuris visiškai atitiko būsenas išgyventas ten: „Kiekvienam savo Satta!“.

Summa summarum: Gena festivalį vertina aštuonetu! (8/9)