Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Komikas Vaidotas Šiožinis: „kas...

Komikas Vaidotas Šiožinis: „kas juokinga gyvenime, tas juokinga ir scenoje“

2014-03-12

Vaidotas Šiožinis save apibūdina, kaip dabartistą, kuris nėra kažkuo labai išskirtinis, gal tik antakiais ir ūgiu. Jis mėgsta pasijuokti iš to kas jam sekasi ir kas nesiseka ir tai daryti jam pavyksta keliaujant kartu su visu „Humoro klubu“. Kalbiname Vaidotą, apie scenos baimes ir komikų gyvenimą.

- Kaip tavo gyvenime atsirado „Humoro klubas“?

- Dar kai mokiausi mokykloje, gal devintoje ar dešimtoje klasėje „Humoro klubas“ tikriausiai buvo pati populiariausia TV laida Lietuvoje. Tai, žinoma, aš ir visi bendraamžiai nebuvom išimtis ir taip pat žiūrėdavom, juokdavomės ir kartodavom tuometinių komikų juokelius. Taip ir atsirado „Humoro klubas“ mano gyvenime ir pažiūrėjęs kelias laidas pats labai užsinorėjau išmėginti kažką panašaus.

- O kaip tu atsiradai jame? 

- Tikriausiai tipinė istorija, artėjo mokyklos talentų renginys ir kažkaip visiškai nieko rimto negalvodamas leptelėjau, gal reikėtų ir man nueiti ir pajuokinti mokyklą. Gavosi taip, jog niekas manimi netikėjo, tai susilažinau su keliais draugais, kad tikrai tai padarysiu ir pradėjau rašyti savo pirmąjį standup gabaliuką. Atėjo talentų šou diena, aišku pilnos kelnės baimės, kelis kartus vos „neatsijungiau“, bet užlipau „atšnekėjau“ mintinai išmoktą tekstą ir visai neblogai pasisekė, turint omenyje, kad mokykloje humoras turėjo būti labai švarus ir padorus. Draugai nufilmavo pasirodymą (tikriausiai tikėjosi, kad nepasiseks ir galės visą gyvenimą man tai prikaišioti), sugalvojau jį parodyti kažką apie tai išmanantiems žmonėms, jog įvertintų. Per facebook`ą susiradau Mantą Katlerį ir nusiunčiau nuorodą į mano pasirodymą. Pasirodo ir jam patiko, todėl mane pakvietė sudalyvauti viename „Humoro klubo“ renginyje Vilniuje. Surinkau palaikymo komandą sėdom į mano labai prabangų trečią guolį ir išriedėjom į sostinę. Ten pirmą kartą ir susitikau su visais „Humoro klubo“ vyrukais, dabartiniais draugais ir kolegomis. Pasisekė taip pat neblogai, šiltai priemė Vilnius „marozėlį“ iš Šiaulių, šnekantį apie tėvus ir močiutę. Kažkaip tuo metu jiems, kaip tik trūko vieno žmogaus ir dar po kelių išbandymų keliuose miestuose nejučiom ir tapau dabartinio „Humoro klubo“ dalimi.

- Mėgstamiausi tavo komikai?.

- Žinoma visi „Humoro klubo“ vyrai su kuriais vos ne kiekvieną savaitgalį važinėjam skaidrint nuotaikos tautiečiams ir aišku patiems sau. O iš užsieniečių išskirčiau gal keletą: Patrice O`neal, Frankie Boyle ir neseniai Lietuvoje pasirodęs ir tikrai labai nustebinęs Dylan Moran.

- Koks esi ir koks norėtum būti scenoje?

- Daug kas sako ir tikriausiai nemeluoja, kad aš labai ramus, nereiškiu jokių emocijų scenoje. Pradžioje tikrai taip ir buvo, pastebėjau, kad tai visiems labai juokinga, bet dabar kuo toliau, tuo laisviau jaučiuosi scenoje ir galiu išmėginti įvairiausius dalykus, kurių pradžioje labai bijojau: daugiau vaidinti, improvizuoti, aštriai atšauti ir nutildyti žmones, kurie trukdo mano pasirodymui.

- Tai kaipgi prajuokinti publiką?

- Tikriausiai čia vienas iš tų klausimų be teisingo atsakymo. Viskas ir kiekvienas gali būti juokingas ir prajuokinti žmones. Manau, svarbiausia būti savimi bei šnekėti apie dalykus, kurie kažkuo klibina ir neduoda ramybės ar erzina tave patį. Kas juokinga kasdieniniame gyvenime, tas bus juokinga ir scenoje.

- 5 patarimai scenos baimės kamuojamam žmogui. 

- Aš irgi norėčiau, kad man kas nors tiek patarimų duotų, kaip įveikti tą baimę. Bet tai yra labai sveikas daiktas, jei bijai scenos – reiškiasi tau nenusispjaut ant žmonių, kurie susirinko paklausyti tavęs. Nežinau, gal galvoti: gerai, jei šiandien man labai nepasiseks, kas blogiausio gali atsitikti? Tiesiog susimausi prieš kelis šimtus žmonių, jausies kaip šiukšlė ir daugiau niekad nebenorėsi lipt ant scenos. Gal šita mintis ir nepadeda įveikti baimės, bet tikrai labai gerai motyvuoja atiduoti visas jėgas kiekviename pasirodyme!

Daugiau Vaidoto minčių, šiandien 19 val. , „7 Fridays“ vykstančioje gyvų pokalbių laidoje „Penktadieniniai pašnekesiai“.

Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos.