Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Koncertas “Keliautojo užrašai” –...

Koncertas “Keliautojo užrašai” – graži kalėdinė dovana

2013-12-19

Prisiekę keliautojai - Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (vadovas Vaclovas Augustinas), vokalistė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė bei džiazo instrumentalistai Bert Cools (gitara/Belgija),  Vytis Vainilaitis (perkusija), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Remigijus Rančys (saksofonai) sujungia muzikines pajėgas ir antrą Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., 18 val. kviečia į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur vyks ypatingas, šventinis, kelionių nuotykių ir namų šilumos kupinas koncertas „Keliautojo užrašai“.

„Visos koncerto dainos tarsi suvenyrai surinktos iš įvairių pasaulio kraštų, o pati idėja - ritualinis keliauninko grįžimas namo. Muzika, parinkta šiam gražiam sugrįžtančios šviesos laikui, kalba apie nekasdienius ir prasmingus dalykus. Įvairių žanrų ir stilių kūriniai specialiai suaranžuoti netradicinei choro ir instrumentalistų sudėčiai. Norėtųsi šiuo koncertu pasidalinti ramybe ir šviesa artėjantiems metams“, – sako dainininkė Indrė Jurgelevičiūtė.

Choras „Jauna muzika“ – vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų, penkiolikos tarptautinių chorų konkursų laureatas, patirtį kaupiantis jau dvidešimt metų, kasmet surengiantis apie 60 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, ką tik grįžęs iš koncertinės kelionės Dubline, sukaupęs tiek šiuolaikinių užsienio ir lietuvių kompozitorių kūrinių, tiek įvairų ir vertingą visų epochų šedevrų repertuarą.

Indrė Jurgelevičiūtė - unikali  Lietuvos dainininkė ir kanklininkė, atliekanti džiazo, folk, world, akademinę ir pop muziką. Šiuo metu gyvenanti Belgijoje, ji yra lietuviškų ir tarptautinių grupių „Merope“, „The Ditties“, „MaLituanie“ dalis.

„Jaunos muzikos“ vadovas V. Augustinas – prityręs keliautojas po įvairius muzikos kraštus, sutikęs kitą pasišventusią keliautoją Indrę Jurgelevičiūtę, sumanė apjungti judviejų patirtis, parnešti jas namo į Vilnių ir pasidalinti su miesto gyventojais ir svečiais. Tam, kad pasakojimai būtų spalvingesni, į pagalbą kviečiami pakeleiviai – džiazo instrumentalistai Bert Cools (gitara/Belgija), Vytis Vainilaitis (perkusija), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Remigijus Rančys (saksofonai).

Programoje skambės įvairių šalių bei stilių dainos, kurias atlikėjai tarsi suvenyrus surinko savo muzikinėse kelionėse. Koncerto geografija driekiasi nuo Pietų Amerikos, Indonezijos iki Afrikos tautų, neaplenkiant klasikinės Europos šalių muzikos, žymių populiarios bei alternatyvios muzikos atlikėjų kūrinių aranžuočių. Ypatinga ir subtili muzika šventiniam grįžtančios šviesos laikui.

Koncerto atlikėjų lagaminai – kupini gražiausių istorijų, kurios antrą Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., 18 val., bus išdalintos šv. Kotrynos bažnyčioje keliautojams, per šventes sugrįžusiems ir jų laukusiems namuose. Sutikime šventes drauge su šeima ir artimaisiais!

Daugiau informacijos.