Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > „Kultūros nakties“ organizatoriai toliau...

„Kultūros nakties“ organizatoriai toliau kviečia teikti pasiūlymus šių metų festivaliui!

2014-03-04


Aštuntus metus rengiamos „Kultūros nakties” organizatoriai vis dar kviečia menininkus bei kultūros įstaigas prisijungti prie 2014 metų festivalio, kuris vyks iš birželio 20 į 21 d. Vilniuje. „Kultūros nakties“ organizatoriai atsižvelgdami į menininkų bei įvairių organizacijų prašymus pratęsia paraiškų teikimo terminą iki š.m. kovo 7 dienos! 

 „Jau sulaukėme daugiau nei pusantro šimto paraiškų dalyvauti „Kultūros naktyje“ šiais metais. Labai smagu, kad paraiškas teikia ne tik Lietuvos, tačiau ir užsienio šalių menininkai iš JAV, Izraelio, Latvijos bei Ukrainos! Puikiai suprantame, kad kai kurie menininkai ar organizacijos dar nespėjo pateikti savo kuriamų projektų paraiškų ir labai raginame tai padaryti ateinančias savaites!“, sako projekto vadovė Judita Strumilaitė.

Menininkai „Kultūros nakčiai“ siūlo įvairiausio pobūdžio projektus – nuo klasikinės muzikos koncertų, teatro spektaklių pasirodymų iki elektroninės muzikos bei video projekcijų, jungiančių meną ir technologijas. Festivalis, kaip ir 2013-aisiais bus draugiškas šeimoms, ruošiami specialūs projektai skirti patiems mažiausiems naktinėtojams. „Kultūros nakties“ organizatoriai pabrėžia, kad šių metų festivalio ašis yra teatrai, kadangi 2014-ieji Lietuvoje yra paskelbti Teatrų metais.

Pernai vienos nakties festivalis tapo pagrindiniu kultūros renginiu Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai atidaryme ir buvo priimtas į tarptautinį „Baltųjų naktų” tinklą. Kasmet „Kultūros naktis” pristato per  100 instaliacijų, koncertų, parodų, spektaklių bei kitų meninių projektų iš Lietuvos bei užsienio.

„Kultūros naktis“ - tai bendra menininkų ir žiūrovų šventė savo renginių gausa ir įvairove neturinti lygių visoje Lietuvoje. Tai liudija kasmet didėjantys lankytojų srautai – vienos nakties festivalį aplanko per 100 tūkstančių žmonių, kurių gretose daugėja svečių iš užsienio. Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami. Tai menininkų, kultūros ir švietimo organizacijų dovana Vilniaus miestui ir jo svečiams.

Daugiau informacijos.