Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Laisvalaikio Guru festivalyje “Bliuzo...

Laisvalaikio Guru festivalyje “Bliuzo naktys”!

2014-07-08

Liepos 4 – 6 dienomis, Varniuose 22-ą kartą įvyko tarptautinis festivalis „Bliuzo naktys“, į kurį užsuko pasižvalgyti ir Laisvalaikio Guru. Tris dienas ir dvi naktis bliuzo muzikos mylėtojai galėjo pasinerti į festivalio veiklas, muziką bei nuostabią atmosferą, kurią sukūrė ne tik patys festivaliautojai, tačiau ir puikus oras – saulė lepino kaip reikiant!

 

 

Muzika. Laisvalaikio Guru, kaip geros ir kokybiškos muzikos mylėtojas, festivalyje „Bliuzo naktys“ galėjo mėgautis įvairia muzika – nuo jaunų grupių iki seniai publikos megstamų atlikėjų, bei, žinoma, festivalio himnu: tris dienas galvoje sukosi žodžiai „Varniai, ežeras, bliuzo festivalis... bliuzo naktys, bliuzo naktys!“. Festivalio pradžioje publikai gerą nuotaiką užtaisė neseniai išgarsėjęs ir nemažo mąsto koncertus rengiantis „Garbanotas Bosistas“, taip pat grupė „Kontrabanda“. Belaukiant žymaus aktoriaus Steven Seagal grupės „The Steven Seagal Blues Band“, festivaliautojai turėjo progą pamatyti ir išgirsti stiprų, ir kaip visad užvedantį, bliuzo atlikėjos Arinos ir „Veto Bank“ pasirodymą bei scenos grandus „The Road Band“, kurie ir yra vieni iš „Bliuzo naktų“ himno kūrėjų. „The Steven Seagal Blues Band“ pasirodė gerokai vėliau nei buvo numatyta, tačiau publika buvo ištikima ir pasiruošusi pamatyti šio festivalio žvaigždę. Pats Laisvalaikio Guru visą vakarą laukė, kaip gi scenoje atrodo ir bliuzą groja su kiekvienu blogiuku savo filmuose susidorojantis Steven Seagal. Pasirodymas sutraukė didelio kiekio žmonių – kai kurie galbūt įgavę antrą kvėpavimą ėjo pasiklausyti bliuzo, kiti ištikimai lingavo ir šoko, kol sulaukė festivalio žvaigždės, tačiau, nei vieni, nei kiti, nusivylę neliko ir vakarą pabaigė grojant kokybiškam bliuzui.

Šeštadienio dienos programa buvo linksma ir kviečianti šokti ne tik jaunimą, bet ir vyresnius žmonės. „Pilnatys“, „Baltasis Kiras“, „Mood sellers“ – tai jau festivaliautojų pamėgtos grupės, kurios iš visų festivalio kampelių sutraukia didelę masę žmonių. „Bliuzo naktyse“ taip pat pasirodė dainuojančių mimų grupė „Neteisėtai padaryti“, kurie kaip tik šventė savo vienerių metų gimtadienį ir visus kvietė kartu su jais palapinėje atšvęsti. Šeštadienio vakaras taip pat sužavėjo kokybiško bliuzo muzikine programa: lietuviai Jutas & Bukartas Acoustic Duo, Giedrė & Blues Band, Blues Makers, projektas iš Estijos The Cathouse Radio, Amerikos ir Lenkijos jungtinis projektas Nikki Buzz + Dr. Blues & Soul Revision, vedėjo pristatyti braliukai „Latvian Blues Band“ bei amerikietė Angela Brown, kuri pasirodė paskutinė kartu su Latvian Blues Band, tačiau neįtikėtinai užvedė publiką ne tik savo muzika, tačiau ir komunikacijos su klausytojais įgūdžiais.

Pramogos. „Bliuzo naktyse“ buvo gausu įvairiausių pramogų ir veiklų – nuo sporto varžybų iki gyvos bibliotekos. Galima buvo žaisti krepšinį tam įrengtoje aikštelėje, paplūdimio tinklinį, futbolą, stalo futbolą bei užsiimti kitomis aktyviomis veiklomis. Nors dienos buvo karštos, oro temperatūra siekė beveik 30 laipsnių šilumos, o vanduo iš tolo kvietė maudytis – festivaliautojai nepraleido galimybės sudalyvauti festivalio veiklose – darėsi chna tatuiruotes, pūtė milžiniškus muilo burbulus, pynė apyrankes ir net gi dalyvavo proto mūšyje! Neliko nuskriausti ir futbolo čempionato sirgaliai – paplūdimio zonoje šeštadienio vakarą buvo galimybė stebėti futbolo rungtynių tiesioginę transliaciją. Taip pat viso festivalio metu galima buvo plaukioti vandens dviračiais ir valtimis – šios pramogos buvo itin populiarios, tad rasti laisvą vandens dviratį dienos metu buvo beveik neįmanoma.

Maistas/gėrimai. Laisvalaikio Guru, jau ne vienerius metus lankydamasis įvairiuose Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose, mėgsta skaniai pavalgyti. „Bliuzo naktys“ – ne išimtis. Maistas čia atitiko kiekvieno skonį: galima buvo rasti tiek lengvų užkandžių, tiek kainomis nesikandžiojančių čeburekų, sriubų, blynų, kepsnių, įvairių troškinių bei kitų patiekalų, kurie ne tik padeda atgauti jėgas po smagių maudynių Lūksto ežere ar krepšinio rungtynių, tačiau ir sušildo vėsią, bliuzu alsuojančią festivalio naktį. Gėrimai „Bliuzo naktyse“ buvo kaip ir kiekviename festivalyje – galima buvo atsigaivinti sidru, alumi, rytą pradėti kava, arbata, o dienos metu pasimėgauti vaisių kokteiliais – kurie festivaliautojui ne tik suteikia jėgų, tačiau taip pat yra ir puiki vitaminų dozė! 

„Bliuzo naktys“ yra vienas iš tų festivalių, kurio dvasia jaučiasi visas dienas – žmonės mėgstantys bliuzą visaip stengiasi tai parodyti: palapinių miestelyje galima rasti ir lūpine armonikėle grojančių, ir gitara grojančių ir šiaip bliuzą improvizuojančių žmonių, kurių šypsenos rodo, kad jie čia grįš ir kitais, ir dar kitais metais. Laisvalaikio Guru tikrai grįš, tad iki kitų metų, „Bliuzo naktys“!