Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Lietuvių muzika šiandien bus...

Lietuvių muzika šiandien bus pristatyta tarptautinėje muzikos mugėje

2013-10-24

Vakar Velso mieste Kardife prasidėjo tarptautinė pasaulio muzikos mugė „Womex“, kurioje dalyvauja ir Lietuvos atlikėjai bei muzikos ekspertai. Jos metu bus pristatytas ir pirmasis Lietuvoje įrašytas world muzikos albumas „Malituanie“.

„Malituanie“ – tai unikalios energetikos albumas, kurį įrašė dviejų visiškai skirtingų tautų – Malio ir Lietuvos – muzikantai.

Šio neįprasto projekto lyderis yra Afrikos muzikos ikona Baba Sissoko. Tuo tarpu abi puses – Lietuvos ir Malio – albume atstovauja Lietuvoje gerai žinomas muzikantas Victoras Diavara.

„Man didžiulė garbė būti šio projekto dalimi ir dirbti kartu su Baba Sissoko – Malyje jis yra žmogus-legenda“, – savo įspūdžiais dalinasi V. Diavara.

„Womex“ parodoje renkasi įvairių specializacijų prodiuseriai, radijo stočių vadovai, muzikos eksporto agentūros. Tikimasi, kad „Malituanie“ projektas bus irgi pastebėtas ir įvertintas.

„Mūsų tikslas šį projektą pristatyti kuo plačiau visame pasaulyje – gyvai ir įrašų pagalba – nes energetiškai jis yra labai stiprus. Tai, kad dauguma world muziką grojančių radijo stočių sutiks groti kūrinius iš „Malituanie“ albumo – net neabejoju“, – sako projekto idėjinis vadovas ir „Gera Muzika Gyvai” įkūrėjas Žilvinas Švarplys.

Pirmasis „Malituanie“ koncertas su Baba Sissoko ir Lietuvos muzikantais praėjus daugiau nei metams po albumo įrašymo įvyks jau lapkričio 8 dieną, menų fabrike „Loftas“. Kol kas tai bus vienintelis šio projekto narių koncertinis pasirodymas Vilniuje.

Paklausyk šio ypatingo world muzikos albumo Malituanie įrašus internete:

https://soundcloud.com/gm-gyvai

„Womex“ (World Music Expo) kaskart vyksta vis kituose miestuose jau nuo 1994 m. Ši tarptautinė muzikos mugė susideda iš parodos, konferencijų, showcase tipo festivalio, kino peržiūrų ir kt. Šiemet ten taip pat yra pristatoma leidybinės kompanijos „Dangus“ kūryba ir „Music Export Lithuania“ išleista lietuviškos muzikos kompiliacija, kurioje taip pat bus vienas kūrinys ir iš „Malituanie“ projekto.