Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Miegojimas ant čiužinių, kantri...

Miegojimas ant čiužinių, kantri muzika ir bendra kūryba

2013-08-20

Praėjusią savaitę Visagino mieste vyko edukacinis projektas „Dainos stovykla“. Jos metu jaunieji atlikėjai bei kūrėjai ne tik dirbo ir  kūrė su dėstytojais, bet ir gavo progą pasirodyti „Visagino country“ muzikos festivalyje.

Pakalbinome pačius stovyklos dalyvius Mildą Andrijauskaitę ir Gediminą Sudnikavičių.

- Kokiu tikslu dalyvaujate stovykloje?

- (Milda) Pakvietė stovyklos sumanytojas Edmundas, kuriam mane ir mano sesę Teresę rekomendavo dėstytojai iš Visagino muzikos mokyklos. Esu čia, nes visada įdomu kažką naujo išbandyti.

- (Gediminas) Mane į stovyklą pakvietė Algirdas Klova, kadangi anksčiau esu su juo muzikavęs. Pagrindinė priežastis, kodėl esu čia – noras groti bei susipažinti su kūrybingais žmonėmis.

- Kokia yra jūsų sąsaja su muzika?

- (Milda)Baigiau muzikos mokyklą Zarasuose, taip pat šiuo metu turiu dvi grupes „Mindrauja“ bei „Baltos varnos“. Profesionaliai groju smuiku, taip pat mėgėjiškai groju mandolina, kanklėmis, gitara, dūdele, bosine gitara, pianinu, djembe (džembe).

- (Gediminas) Nuo šešerių metų groju smuiku, taip pat groju gitara. Šiuo metu mokausi LMTA garso režisūrą ir planuoju toliau dirbti su muzika. Muzika yra ir laisvalaikis ir darbas, todėl dirbti malonu.

- Kiek esate susiję su pačiu kantri stiliumi?

- (Milda) Mūsų su Terese tėtis turėjo kantri grupę „Šulinys“, kuri jau išsiskyrė. Šiaip esu folkloristė, o kantri muzika yra irgi folkloras, tik, galima sakyti, amerikietiškas, tačiau man dar neteko susidurti kuriant ir muzikuojant su būtent šiuo kantri stiliumi.

- (Gediminas) Nuo 2007 metų grojau Balio Dvariono muzikos mokyklos kantri studijoje, vadovaujamoje Algirdo Klovos. Taip pat esu dalyvavęs keliuose muzikos festivaliuose kaip muzikantas bei talkininkas.

- Kiek naudos atnešė dalyvavimas stovykloje?

- (Milda) Atnešė daug naudos – susipažinau su kantri stiliumi, apie kurį, pasirodo, ankščiau ne tiek jau daug težinojau. Mokyklos metu sukūriau dainą – pirmą kartą kantri stiliaus pagrindu, o tai yra labai toli nuo to stiliaus kurio pagrindu paprastai kuriu tekstus ir muziką.

- (Gediminas) Dalyvavimas atnešė visapusiškos naudos, kadangi šiuo metu daugiau dirbu su garso režisūra, ne su muzikavimu, o stovykloj buvo suteiktos sąlygos daugiau groti ir kurti. Be abejo gavau atsakymus į rūpimus klausimus muzikos kūrimo procese, susipažinau su kūrybingais žmonėmis, su kuriais, tikiuosi, ateityje pavyks sukurti dar ką nors.             

- Ką planuojate daryti su muzika?

- (Milda) Planuoju toliau muzikuoti. Norėčiau dirbti tiek folkloru, etno kultūra, o savo malonumui kurti įvairių stilių muziką.

- (Gediminas) Gyventi ja ir toliau mylėti.

- Ar patobulinote savo įgūdžius?

- (Milda) Žinoma. Patobulinau smuiko, mandolinos įgūdžius, taip pat kadangi sukūriau naujo stiliaus kūrinį, galima sakyti patobulėjau ir tekstų kūrime.

- (Gediminas) Žinoma, ypatingai muzikos kūrime bei komandiniame darbe, kadangi visas kūrybos procesas, tiek tekstų, tiek muzikos vyko ne vienam užsidarius, o kartu su kitais stovyklautojais.

- Gal turite kokių pastebėjimų organizatoriams?

- (Milda) Galėtų stovykla būti keliomis dienomis ilgiau, kadangi per šias dienas buvo didelė apkrova. Aš asmeniškai dėl apkrovos nesiskundžiu, man patinka dirbti su muzika, tačiau dėl laiko stygiaus nespėjom paruošti kūrinių 100 %. Taip pat būtų smagu jei būtų daugiau laiko bendravimui su kitais dalyviais, poilsiui.

- (Gediminas) Vienintelis pasiūlymas, tai paskirstyti stovyklautojus į grupeles ir su jomis dirbti individualiai, taip jie būtų ištobulinti iki galo.

- Kas labiausiai patiko stovyklos metu?

- (Milda) Patiko žmonių improvizacija ir prisitaikymas prie kantri stiliaus. Kai sukūriau stovyklos metu dainą, iš pradžių man ji nepatiko, tačiau kai visas mūsų kolektyvas padėjo man ją „padaryti“ kantri stiliumi, negalėjau patikėti ir atsidžiaugti nauju kūriniu!

- (Gediminas) Patiko lygiavertis bendravimas tiek su dalyviais, tiek su organizatoriais, tiek su dėstytojais. Taip pat miegojimas ant čiužinių priminė vaikystę (šypsosi).