Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Molėtų parapijos namų galerijoje...

Molėtų parapijos namų galerijoje paroda iš Maidano

2014-03-19

Žymių Ukrainos spaudos fotografų paroda „Maidanas – Laisvės akimirkos“ dešimtį dienų – kovo 19–29 d. – bus eksponuojama Molėtų parapijos namų galerijoje. 18 val. Molėtų parapijos Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje klebonas, dekanas, monsinjoras Kęstutis Kazlauskas aukos Šv. Mišias už Maidano didvyrius. Po Šv. Mišių visi bus pakviesti į Molėtų parapijos namus, kuriuose eksponuojama didelė paroda (net 64 fotografijos) iš Ukrainos. Parodos sudarytojas režisierius ir fotomenininkas Petro Olar. Fotografijų autoriai – patys žymiausi Ukrainos fotomenininkai – Sergej Dolženko, Sergej Kovaliov, Oleksandr Ratušniak, Petro Olar, Markijan Lysenko.

Visus mus vienaip ar kitaip paveikia iš žiniasklaidos plūstantis žinių srautas apie Maidaną. Jau kažkuria prasme spėjome ir priprast prie tos kraupios informacijos. O apžiūrėjus parodą vis tiek apima keistas pirmapradžio pažinimo jausmas. „O Dieve“, – sušnibžda pačios lūpos, ir persmelkia tylus baimės jausmas. Vienas po kito prieš akis veriasi vaizdai, tapydami neįtikėtiną šių dienų istorijos drobę. Visai neseniai žodis „maidanas“ nebuvo tiek gerai žinomas. Kazokų gyvenvietėse maidanas buvo aikštė gyvenvietės viduryje, prie kurios stovėdavo cerkvė, turgus. Dabar gi Maidano reikšmė kita. Nesutramdoma kazokų dvasia ir šiandien gyva šioje aikštėje.

Šv. Mišiose bei parodos pristatyme dalyvaus Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, fotomenininkas iš Australijos Ray Vyšniauskas, žinomas Lietuvos fotomenininkas Rimantas Dichavičius, seimo narys Valentinas Stundys. Parodos kuratorius fotožurnalistas Stasys Paškevičius.

Ši paroda atkeliavo iš Ukrainos į Lietuvą, buvo eksponuojama LRS Europos informacijos biure, o po to keliaus į Niunbergą (Vokietija).