Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Naujo sezono pradžią skelbia...

Naujo sezono pradžią skelbia vieta, kur kiekviena diena penktadienis!

2013-10-16

Vilniuje kasmet atsiranda vis naujų barų ir kavinių, vienos atsidaro naujai, kitos užsidaro, kartais senos vietos ima ir keičiasi iš esmės. Taip nutiko ir vienam barui, daugeliui žinomu išskirtiniu lietuvišku pavadinimu – „Šauni Vietelė“, senamiestyje veikusiu berods nuo 1989 metų. Jau metai laiko kaip  „Šauni Vietelė“ turi naujus savininkus, visą tą laiką erdvė palengva keitėsi ir dabar naują sezoną pasitinka nauju „7 Fridays“ pavadinimu. 

 

Apie esminius pokyčius, praeitį bei ateitį kalbamės su vienu iš baro „7 Fridays“ savininkų, Arūnu.

Kaip  ir kodėl kilo idėja atidaryti barą Vilniuje?

Manom, kad visi vaikinai svajoja turėti savo barą, mes svajoti baigėme, pradėjome veikti, na o jei rimtai, ši idėja veikiausiai negimė spontaniškai, o išsivystė palaipsniui. Kaip ir dauguma, lankomės baruose tiek Vilniuje, tiek užsienyje,  su bendraminčiais  bediskutuodami, kas vienoje erdvėja patinka, ką keistume jei būtume savininkai, ilgainiui nusprendėmė, kad būtų puiku turėti savo erdvę, kurioje galėtume įgyvendinti savo idėjas. Turėjome labai konkrečią viziją, kaip visa tai turi atrodyti, tuomet pradėjome ieškoti patalpų ir tai užtruko dvejus metus, kol „atradom“ tuo metu jau merdijančios  „Šaunios Vietelės“ erdves.

Kodėl ,,Šauni Vietelė” keičia pavadinimą į “7 Fridays“?

Per tuos metus mes atidarėme naujas patalpas viduje, vidiniame kiemelyje vietoj buvusios automobilių parkavimo aikštelės įrengėme  puikią terasą, o virš baro, kaip itin populiaru vakaruose, veikti pradėjo mini viešbutukas, atnaujinome meniu. Tad iš senosios „Šaunios vietelės“ beveik nieko ir neliko.  Norėjosi tokio pavadinimo, kuris būtų labai paprastas, aiškus ir perteikiantis visą mūsų veiklos idėją. Dar viena svarbi priežastis yra mūsų viešbutis. Jo klientai daugiausiai užsienio piliečiai, tad  pavadinimas turėjo būti suprantamas ir jiems. Taip atsirado „7 Fridays“. Mūsų mintis, kad kiekvieną dieną čia būtų mini šventė ir kiekviena ji būtų panaši į penktadienį, kur ateini bendrauji su žmonėmis, gauni įspūdžių, sudalyvauji skirtinguose renginiuose. Tiesa,  palikome vieną erdvę bare, kuri papuošta senuoju logotipu „Šauni Vietelė“, kaip duoklė visiems seniesiems baro lankytojams

Kuo išskirtinis ir kitoks bus „7 Fridays“ nei kiti Vilniaus barai?

Išskirtinis, visų pirma tuo, kad nuolat ir po mažu keičiamės. Atsirado kiemas, atsiranda naujos erdvės, jos nuolat tobulinamos,  mes siekiame, kad šiame kitimo procese patys lankytojai galėtų dalyvauti, matyti, siūlyti savo idėjas ar peikti esamas.  Nedarome revoliucijų darome nuolatinę evoliuciją.  Visas procesas gyvas, tai kainuoja brangiau, užima daugiau laiko, jo pabaiga neaiški, bet mums taip įdomiau. Baras išskirtinis renginių ciklais, kuriais siekiamia pritraukti žmones ne tik penktadieniais, bet kiekvieną dieną. Bus pokalbių vakarai su įdomiais žmonėmis, mini spektakliai, jaunų kino kūrėjų peržiūros, linksmos satyros skaitymai na ir žinoma gyvos muzikos vakarai. Taip pat siekiame pritraukti taip vadinamus „freelancerius“, žmones, dirbančius dažniausiai namuose, bet vis dažniau iškeičiančius nuobodžius darbo kambarius į viešas erdves. Į barus jie dar žengia nedrąsiai, galvodami , jog užsakytas arbatos puodelis baro darbuotojams nepasirodys pakankama priežastis bare darbuotis pusdienį. Mes savo bare kuriame tokią aplinką, kad žmonės čia užsukę iš tiesų norėtų čia dirbti, sukūrėme jiems reikalingą infrastruktūrą, kad jie galėtų ne tik naudotis internetu, bet ir atsispausdinti dokumentus, pasinaudoti uždara susitikimų sale. Planuojame artimiausiu metu įrengti biuro daiktadėžes, kur jie galėtų palikti su darbu susijusius dokumetus ir pan. Taip pat turime svajonę čia įrengti ir jaunų menininkų galeriją. Pats baras siekia pritraukti kuo daugiau įdomių jaunų žmonių, net koncertai pas mus nevyksta labai žinomų atlikėjų, o būtent siekiame orientuotis į jaunus ir kūrybingus žmonės, kurie nori ir turi, ką pasakyti.

Kaip manote kokia yra barų/kavinių, klubų kultūra Vilniuje? Kuo ji skiriasi nuo užsienio kultūros?

Po mažu ta kultūra tik atsiranda ir mes tuo labai džiaugiames. Ankščiau žmonėms bare būtinai reikėdavo staliuko, kur prisėsti, jie buvo įpratę bendrauti savo uždarame rate. Dabar ši situacija yra kitokia, bene populiariausia vieta bare būna tiesiog prie pačio baro. Žmonės baruose stoviniuoja, vaikšto, bendrauja daug atviriau ir nebūtinai tik su savo draugų, pažįstamų ratu. Po mažu žmonės pradeda atrasti, kad baruose nereikia prisigerti, o pagrindinis dalykas yra smagiai pabendrauti. Žmonės migruoja iš vienos vietos į kitą ir per vieną vakarą aplanko daugybę erdvių. Todėl skirtingai negu daugumai atrodytų, mes svajojame, kad šalia mūsų atsidarytų naujų barų. Taip pat tas naktinis mūsų gyvenimas nėra labai intensyvus. Viskas apie 2 val. nakties nurimsta, mieste lieka pora vietų kur galima pasilinksminti ilgėliau. Užsienyje viskas intensyviau, barų daugiau, konkuruodami jie labiau specializuojasi kurioje nors srityje, be to visos programos ten startuoja vidurnaktį, kai tuo tarpu mes pripratę, kad koncertai prasidėtų 19-20 val. Mums patiems tai yra keista ir tokius įpročius stengiamės keisti, kiek tai yra įmanoma.

 

,,7 Fridays” (Pranciškonų g. 3/6) naujo sezono pristatymas jau spalio 19 d. 19 val. Renginio metu vyks proto mūšio principu parengtas žaidimas, kuriame bus patikrinti ištikimiausi baro lankytojai, pristatomi renginių ciklai bei bendraujama su pačiais baro savininkais improvizuotame pokalbių šou! Vakaro metu gros grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys”!

Renginys nemokamas!