Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Naujoji lietuvių aistra –...

Naujoji lietuvių aistra – flamenko šokis

2014-04-10

Šį šeštadienį vilniečiai ir miesto svečiai turės puikią galimybę susipažinti su flamenko šokio menu. Plačiau apie lietuvių naująją aistą, pokalbis su “Flamenco akademijos” direktore Rasa Vedrickiene.

Pradžiai prisistatykite, kas tokie esate? Kada susikūrėte?

Esame seniausia flamenko mokykla Lietuvoje “Flamenco akademija”. Viskas prasidėjo 2003 metais, kai baleto ir flamenko mokytoja Beatričė Tomaševičienė  pradėjo vesti flamenko pamokas. Pati Beatričė šio šokio mokėsi studijuodama Maskvoje. Vėliau tobulinosi Ispanijoje. Subūrus entuziastingus flamenco šokio ir muzikos gerbėjus, 2007 metais įsteigė “Flamenco akademiją”.

Pasaulyje labai daug šokių stilių, kodėl būtent flamenko?

Mes visada paklausiame žmonių, kurie ateina pas mus šokti, kodėl būtent flamenko? Atsakymai būna įvairūs: nes temperamentinga, aistringa, nes tai ką kažkada matė Ispanijoje, juos pakerėjo ir norėtų patys pabandyti, nes nereikia partnerio, nes nėra jokių fizinių duomenų, amžiaus reikalavimų (šokti gali iki pat senatvės), nes tai ne tik šokis, tai – kultūra, kurią norisi pažinti ir pan.

Gal galite šiek tiek papasakoti apie flamenko šokį, jo istoriją? Iš kur kilęs šis šokis?

Flamenko (isp. flamenco) – tradicinis ispanų muzikos stilius, susiformavęs XV-XVI a. Šio stiliaus pradininkais laikomi čigonai, po Bizantijos žlugimo įsikūrę Andalūzijoje. Jų tradicijos įsiliejo į maurų kultūrą, kas ir davė pradžią flamenko. Šis stilius – tai įvairių kultūrų mišinys: indų, arabų, žydų, Pietų Amerikos... Ilgą laiką flamenko buvo laikomas “uždaru menu”. Ir tik XVII a. pabaigoje, pasibaigus romų persekiojimui, flamenko iš uždarų romų bendruomenių persikėlė į kavines bei tavernas.

Ar Lietuvoje šis šokis populiarus? 

Lietuvoje flamenko kasmet darosi vis populiaresnis. Jau yra keletas šokių mokyklų, vyksta festivaliai, seminarai ir pan. Atlikėjai iš Ispanijos surenka pilnas sales žiūrovų, kas patvirtina, kad žmonėms šis menas įdomus.

Kuo ypatingas šis šokis? Kokią istoriją jis pasakoja?

Flamenko – labai individualus. Šokdamas gali išlaisvinti visas emocijas – nuo vienatvės iki džiaugsmo. Jame gali atrasti tai kas tavo ir papasakoti savo istoriją. Apie flamenko galima kalbėti labai daug, nes flamenko – tai laisvė.

Pabaigai, ko bus galima tikėtis per jūsų pasirodymą? 

Mūsų pasirodymo metu žiūrovai susipažns su skirtingais flamenko stiliais. Pamatys, koks įvairus gali būti flamenko. Programoje tiek soliniai šokiai, tiek grupėmis. Žiūrovai turės progą pasimėgauti tradicine muzika, šokiu bei ispaniška virtuve.

Ką palinkėtumėte žmonėms, kurie ketina apsilankyti jūsų pasirodyme?

Pirmiausia, žinoma, palinkėčiau gerai praleisti laiką. Ir jei po pasirodymo nors truputį pajus norą šokti, tai palinkėčiau išdrįsti!

 

Pasirodymas šeštadienį ( balandžio 12d. ) 20val. ispaniškame restorane „Lizarran“ (Vilniaus g. 27 )

Renginys nemokamas!

Daugiau informacijos.