Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Prieš šventinė arbatėlė –...

Prieš šventinė arbatėlė – ne visai šventine tema

2013-12-12

Menų spaustuvės Infotekoje šią savaitę vėl šildys arbata ir prie jos pateikiama diskusija. Gruodžio 12 d. (ketvirtadienį) 18 val. klube „Prie arbatos“ kviesime diskutuoti tema – „(Į)vykdomos ir ne(į)vykdomos teatro vadybos atsakomybės“

Esminis diskusijos klausimas, organizatorių nuomone, turėtų būti, ar už teatro lankomumą atsakingi yra vadybininkai, ar patys kūrėjai? Nes dažnai mažas kultūros renginių lankomumas aiškinamas bloga ar nepakankama reklama ir informacijos sklaida. Tuo pačiu kyla klausimas, kaip turėtų funkcionuoti teatro įstaigos vadyba, kad būtų pajudėta link nuolatinių pajamų tam teatrui užtikrinimo? Kokias turime teatro vadybos tradicijas (jei tokias turime) ir iš kokių žmonių gali mokytis jaunosios kartos vadybininkai?

„Iš esmės keliamas teatrų išlikimo klausimas. Be abejo, ši problema apima ir finansavimo apimtis, ir jo sąlygas, ir spektaklių lankomumą, ir informacijos apie teatrų veiklą sklaidą, ir kitus dalykus,“ – būsimos diskusijos aktualumą aiškina vienas jos dalyvių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Laimutis Vilkončius.

Kartu su juo pokalbyje dalyvaus Valstybinio Vilniaus mažojo teatro ir Anželikos Cholinos šokio teatro direktorė Greta Cholina. Diskusiją moderuos teatrologė Elona Bajorinienė.

Paskutinė šių metų diskusija – Menų spaustuvės Infotekoje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), gruodžio 12 d., 18 val. Įėjimas nemokamas.

Klubo „Prie arbatos“ susitikimai filmuojami ir pasiekiami teatro portale – www.menufaktura.lt

2005 m. startavusi internetinė svetainė www.menufaktura.lt yra skirta scenos menų žiūrovams, kritikams, teatro žmonėms ir tiesiog besidomintiems kultūra piliečiams. Menų faktūrą rengia ir jai padeda scenos menų profesionalai – teatro kritikai, kultūros žurnalistai, vadybininkai. Svetainėje pateikiamos scenos kūrėjų biografijos, spektaklių programėlės, recenzijos. Tai didžiausia skaitmeninė Lietuvos teatro duomenų bazė internete.