Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Purpurinio vakaro užburiantis jaukumas

Purpurinio vakaro užburiantis jaukumas

2013-08-23

„Purpurinis vakaras“ – gražus ir jaukus festivalis, kuris sušildo. Sušildo ne tik savo muzika ir atlikėjais, geriausiais Lietuvos bardais, bet ir žmonėmis, jų nuotaika. Tiesiog yra gera būti festivalyje, kuriame visi šypsosi, tyliai dainuoja kartu, įsijautę „plešia“ vieną po kitos A. Kaniavos balades. Visa atmosfera Anykščiuose tą savaitgalį yra tikrai pavydėtina. Nesišlaistoma padauginus alkoholio, vaikai saugiai leidžia laiką vienas kito draugijoje, žmonės vieni kitiems ištiesia ranką, jei kažkuriam nepavyksta įkopti į Dainuvos slėnio viršūnę. Tad malonu širdžiai, kad Lietuvoje vyksta tokie festivaliai ir dainuojamoji poezija gyvuoja ir auga.

Penktadienio įspūdžiai

Genos teigimu, festivalyje -  geriausi Lietuvos bardai. Penktadienio vakarą pasirodė Domantas Razauskas, gausybė kitų atlikėjų, bet pagrindiniai „koziriai“ buvo mesti šeštadienio baigiamajam koncertui. Į sceną lipo vienas po kito, Landsbergių šeimyna ir ramesnes daineles pakeitęs Andrius Kaniava, lipęs į sceną po dviejų savo spektaklių dieną, bet tikrai neatrodė pavargęs ir užvedęs publiką dainoms ir audringoms ovacijoms. Gediminas ir Ainis Storpirščiai buvo labai šauniai sutikti ir tikrai publikos nenuvylė. Ieva Narkutė, scenos naujokės „Baltos Varnos“, grupės Arbata lyderis Andrius Zalieska, Andrius Kulikauskas ir kiti scenos profesionalai. Vakarą uždarė azartiškasis jaunatviškasis Aido Giniočio kolektyvas „Atviras ratas“ – išjudinęs visus žiūrovus.

Kokybiškas garsas

Kadangi koncertas nebuvo labai trankus, muzika girdėjosi labai gerai ir garsas buvo kokybiškas. Tačiau Gena pastebi, kad Dainuvos slėnyje  ant kalnelio muzika girdėjosi prasčiau, nei nusileidus nuo jo. Neskaičiuojant vienu momentu nutrūkusio garso, viskas buvo gerai parengta. Genos draugai sakė, kad net važiuojant tolėliau nuo festivalio aplinkos muziką vis dar galėjai išgirsti.

Slėnio apsuptyje

Aplinka labai tinka tokio pobūdžio festivaliui. Dainuvos slėnis Anykščiuose, šalia Šventosios upės, buvo nusėtas žmonių, atsigulusių ant pledukų, sėdinčių savo kėdutėse. Žmonės jaukiai susėdę sutilpo, o atsisėdus prie pat scenos ir klausantis Storpirščių tikrai emocijas suvaldyti sunku – tad ir Gena traukė dainas drauge. Tad jaukiai visi įsikūrę gražioje vietoje - viskas taip, kaip ir turi būti, ne veltui festivalis iš Anykščių nesitraukia jau eilę metų.

Maistas įvarovė

Maisto nebuvo daug, bet jis buvo skanus. Sriubos, renginių pirmūno plovo, dešrelių ir įvairių troškinių užteko visiems, ir eilių nebuvo didelių. O kitoje Dainuvos slėnio pusėje vyravo kava, skani ir itališka, ledai ir kiti skanėstai. Eilių taip pat nebuvo, tad žmonės galėjo mėgautis ir skanėstais. Verta pagirti ir aptarnavimą. Nuoširdžiai savo darbą mėgstantis vyrukas įpylė sriubos, vėliau jo kolegė nepagailėjo ir duonos – visi buvo geros nuotaikos

Rami festivalio aplinka

Nepaisant poros „nusivažiavusių“, žmonės buvo draugiški, malonūs ir visi mėgavosi kartu leidžiamu laiku. Smagu, kad buvo daug šeimų, vaikai lakstė savo žaidimų aikštelėje.

Trypčiojimai prie WC

Tualetų nebuvo daug, tačiau iš pirmo žvilgsnio kelių pastatytų tualeto budelių atrodė pakankamai, kol nepabandė Gena nueiti į vieną iš jų. Pasirodo eilutė buvo išsirikiavusi ir gan ilga. Pabandė Gena nueiti į kitą pusę – ten tas pats. Tai nieko kito neliko, kaip tik susikaupti ir laukti. Gerai tiek, kad eilė visgi neužtruko ir teko praleisti tik vieną koncerto dainą stovint eilutėje.

Pasiūlymai

Gena kitais metais siūlo apgalvoti geriau kur statyti apšvietimą, nes šiais metais jos pastatytos ten, kur dūzgė vaikų būrys ir retkarčiais Genos žvitrioji akis baugiai žiūrėdavo ton pusėn. Daugiau bėdų Gena neužfiksavo ir mano, kad Bardai.lt savo darbą padarė labai gerai. Tai tiesiog graži jauki šventė, vykusi Anykščiuose, į kurią visi atvykę ne tik pailsėjo, bet ir labai gerai praleido laiką su visa šeima ir paklausė ypatingai malonios širdžiai muzikos.

Summa summarum: Gena festivalį vertina dešimtuku! (10/10)