Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > "Roko naktys" atskleidžia keturias...

"Roko naktys" atskleidžia keturias pirmas (bet dar ne pagrindines!) festivalio grupes.

2016-02-02

„Roko naktyse“ – Marilyn Manson, „Limp Bizkit“, „Awolnation“ ir „Satyricon“ 
nariai!

Ne tik vasarą aktyvus sunkiosios muzikos festivalis „Roko naktys“ šiandien pristato pirmąsias keturias grupes, kurios privers pasileisti plaukus Zaraso ežero saloje rugpjūčio 5-6 dienomis. Didžiausia staigmena – kompanija „Queen Kwong“, kurią sudaro pasaulinę šlovę pelniusių grupių muzikantai.

Amerikiečių indie rock grupė „Queen Kwong“ susibūrė saulėtoje Kalifornijoje. Kompanijos priešakyje – „nurauta“ multi-instrumentalistė ir vokalistė Carré Kwong Callaway, kurią dar 17-metę atrado „Nine Inch Nails“ įkūrėjas Trentas Reznoras ir vežiojosi ją kartu į daugelį savo grupės turų kaip apšildančią atlikėją.

Kita grupės žvaigždė – pagrindinis „Limp Bizkit“ gitaristas ir vienas šios grupės įkūrėjų Wes’as Borland’as. Amerikietis rokeris, šią savaitę švęsiantis 41-ąjį gimtadienį, garsėja savo eksperimentais ir vizualizacijomis, kurios pasireiškia viso kūno ir veido grimu, kaukėmis ir uniformomis. Visų laikų geriausių pasaulio gitaristų 100-uke Borland‘as yra 37-as.

„Queen Kwong“ bosistas – ne kas kitas, o Fred’as Sablan’as, grojęs su Marilyn Manson bosine gitara nuo 2010 iki 2014 metų. Na, o kompanijos būgnininkas – pats Hayden’as Scott’as, prieš trejus metus dar grojęs garsioje JAV roko grupėje „Awolnation“.

Kai šis žanro žvaigždžių lydinys pasirodo kartu, lyderiaujančių sunkiosios muzikos žurnalų  apžvalgininkams belieka aikčioti maždaug šitaip: „Queen Kwong“ tiesiog nupučia. Carré Callaway vokalas yra neįtikėtinas. Balsas toks stiprus, kad stačiai atspardo sėdimąją.  Wes’as Borland’as pjausto savo gitarą kaip laukinis. Jis yra stulbinantis gitaristas – vienas talentingiausių, kokį kada nors matėte. Savo ruožtu, Fred’as Sablan’as yra boso žudikas, o Hayden’as Scott’as sulig kiekvienu gabalu mirtinai atitalžo savo būgnus. „Queen Kwong“ skraido scenoje visą naktį – nė vienas narių neišbūna tame pačiame taške ilgiau nei akimirką. Jie tiesiog įelektrina publiką ir palieka ją apstulbusią.“

Negana tokių perspektyvų, šiemet „Roko naktyse“ pasirodys ir britės „The Pearl Harts“, – liaunos merginos gatvėje ir gigantiški monstrai ant scenos. Vaikinai gali svajoti jas pasikviesti ledų, bet viskas baigtųsi tuo, kad jos sudraskytų į gabalus jų automobilius ir apverstų aukštyn kojomis namus. Nepaisant to, į savo turus jas vežėsi „Blues Pills“ ir „The Stereophonics“, o Jungtinės Karalytės televizijos kanalai skyrė merginoms vietos savo eteryje.

Dar viena būsima „Roko naktų“ energijos gysla – ironiška kompanija „Russkaja“ iš Austrijos, grojanti „turbo polką“. Puikiai žinoma Vakarų Europoje ir labai mėgiama Meksikoje roko brigada keturis metus iš eilės grojo didžiausiame festivalyje „Wacken Open Air“ Vokietijoje, taip pat ne kartą pasirodė „Eurosonic“ festivalyje Olandijoje ir ten kaskart užkurdavo tikrą pirtį.

Death metal sceną „Roko naktyse“ šiemet atstovaus „Scarred“ iš Liuksemburgo. Vienas grupės gitaristų turi šlovingos patirties – du metus grojo su legendiniais „Satyricon“. eased an E.P. called “Inner Scars” in 2004. However, through the years and after various line-up changes, they evolved towards a heavier and more brutal sound. In 2009 their first full-length album “New Filth Order” was released. Since then, Scarred has performed alongside many great artists and on major stages such as Wacken Open Air and Metalcamp. Due to many different influences, Scarred’s precise genre is hard to define and should be discovered.

Po ilgų ieškojimų grupei lemtingi tapo 2009-ieji, kai „randuotieji“ pristatė savo albumą „New Filth Order“. Nuo tada grupė išvažinėjo skersai išilgai visą Europą, grojo išvien su „Lamb of God“, „The Black Dahlia Murder“ ir pasirodė tokių festivalių kaip „Wacken Open Air“ ar „Metalcamp“ pagrindinėse scenose. Netrukus grupės laukia ir „Inferno Festival“, „Metal Days“ bei kiti dideli festivaliai.

„Roko naktyse“ publika su šiais muzikantais susitiks rugpjūčio 5-6 dienomis. Festivalio organizatoriai žada iki vasaros paskelbti daugiau nei 20 kitų grupių. Kai kurių vardai ypač  intriguoja.