Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Rolando Kazlo režisuotas spektaklis...

Rolando Kazlo režisuotas spektaklis kviečia būties tankmėn

2014-04-16

Gegužės 3-4 d. Menų spaustuvėje teatras “cezario grupė” pristatys spektaklio “Tankumyne” premjerą pagal Riunoskės Akutagavos to paties pavadinimo novelę. Spektaklio režisierius Rolandas Kazlas ir “cezario grupės” aktoriai kviečia žiūrovus į ekspediciją žmogiškos esaties tankmėn. Žiūrovai jau turėjo galimybę susipažinti su Rolando Kazlo režisuotais darbais pagal Hermaną Melvilį, Kristijoną Donelaitį, tačiau šis darbas – pirmasis, kurį aktorius tik režisuoja, pats nepasirodydamas scenoje.

Kūrybinė partnerystė tarp teatro trupės “cezario grupė” ir Rolando Kazlo užgimė Cezariui Graužiniui pasiūlius R.Kazlui režisuoti spektaklį su penkiais trupės aktoriais. Režisierius sako, kad būten dėl novelės “Tankumyne” pasakojamojo žanro jis šią medžiagą pasirinko kaip tinkamą “cezario grupės” kuriamo vaizduotės teatro estetikai. Spektaklio kostiumus ir scenovaizdį kuria kostiumų dailininkė, nuolatinė R.Kazlo bendražygė, Neringa Keršulytė ir pirmą kartą su šia kūrybine komanda dirbanti scenografė Elvita Brazdylytė. Bendros kūrybos rezultatas gegužės mėnesį numatomas pristatyti Vilniaus, Panevėžio ir Šiaulių publikai.

Režisieriaus ir inscenizacijos autoriaus Rolando Kazlo pasirinkta medžiaga spektakliui – tai geniali japonų klasiko Riunoskės Akutagavos (1892 -1927)  novelė “Tankumyne”, kurios veiksmas rutuliojasi aplink vieno samurajaus nužudymą ir atskleidžiamas per skirtingų liudininkų pasakojimus (medkirčio, vienuolio, sargybinio, plėšiko, samurajaus uošvės, žmonos ir jo vėlės). R. Kazlas teigia: “Akutagavą domina meno ir meno esmės tema, vyro ir moters tema, rojaus ir pragaro, ramybės ir vidinės laisvės temos. Visą tai, manau, susipina vienoje geriausių R. Akutagavos novelių „Tankumyne“, pagal kurią ir kuriame spektaklį. Šis nedidelės apimties, bet didis kūrinys yra tarsi akutagaviškos variacijos žmogaus, mirties, meilės, išbandymų, vienatvės ir kūrybos temomis. Man ši novelė pasirodė labai dėkinga teatrui, joje glūdi nemažos režisūrinės ir aktorinės galimybės, jas stengsimės atskleisti spektaklyje. “

Akutagavos, kuris pasaulyje laikomas mažosios prozos genijumi, kūriniai dar niekada nebuvo perkelti į Lietuvos sceną. 

Akutagava rašė, jog „gyvenimas – tarsi degtukų dėžutė. Žvelgti į jį rimtai – neverta, nerimtai – pavojinga.“. Tuo tarpu spektaklio kūrėjai nori tikėti, kad apsilankymas sceniniame „Tankumyne“ bus įdomus, nepavojingas, prasmingas, ir savieji tankumynai bus lengviau įveikiami. 

Spektaklio “Tankumyne” premjera gegužės 3-4 d. 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius). Bilietus platina Tiketa.

Daugiau informacijos.