Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Šalies festivaliai vienijasi

Šalies festivaliai vienijasi

2013-11-22

Įsteigta asociacija LIETUVOS FESTIVALIŲ ALJANSAS, kuris sieks   Lietuvos festivalių vienybės. Organizatorių tikslas -  suburti brandžiausius kultūros ir meno renginių organizatorius,  keistis patirtimi bei siekti profesinio tobulumo.

Lapkričio 21d. Trakuose įvyko pirmasis oficialiai įteisinto LIETUVOS FESTIVALIŲ ALJANSO narių ir svečių susitikimas.

Trakuose susirinkę miestų, kurortų ir visų respublikos regionų kultūros renginių atstovai toliau tęsė Asociacijos kūrimo procesą. Pirmieji šio sambūrio steigėjai atstovauja žinomus ir populiarius muzikos, šokio, etnokultūros, miestų festivalius bei šventes.  Susitikime buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su AGATA ( Lietuvos gretutinių teisių asociacija ) ir 2014m. Lietuvos kultūros sostine Panevėžiu.  Svečias Remigijus Valys pristatė naująją Kultūros taryba ir supažindino su jos veikla.

Organizatorių tikslas -  suburti brandžiausius kultūros ir meno renginių organizatorius,  keistis patirtimi bei siekti profesinio tobulumo. Naujasis aljansas rūpinsis, kad Lietuvos renginiai būtų plačiai pristatomi užsienio šalių turizmo ir laisvalaikio mugėse; sieks,  kad mūsų tradiciniai renginiai būtų pripažinti svarbia kūrybos ekonomikos dalimi. Per keletą metų planuojama suvienyti 99 ryškiausių renginių pajėgas.

Paskutinį pavasario savaitgalį renginių organizatoriai vėl rinksis į sueigą, vyksiančią Klaipėdoje, kviesdami  kolegas bendrauti ir bendradarbiauti.