Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Šarūnas Petrutis: „Nerepetuota muzika...

Šarūnas Petrutis: „Nerepetuota muzika visada padovanoja, ką nors naujo!“

2014-03-04

Šarūnas Petrutis dažnai pristatomas, kaip vienas perspektyviausių jaunosios kartos indie folk atstovų Lietuvoje. Ne vienas klausytojas jį atpažįsta kaip tradicinio amerikietiško skambesio mėgėją, kuris praėjusiais metais savo klausytojus nudžiugino ir paties Šarūno namuose įrašytu albumu „Original Recordings“.

Kalbamės su Šarūnu apie muzikines inspiracijas bei koncertus.

- Tavo muzikines inspiracijos.

- Bet kas iš tikro, po ilgo laiko muzikos studijavimo atsiranda kitoks klausymas, arba „eina" arba „ne". Stiprybės ir jausmo, kad visa aplinkui nėra vien bjaurus pokštas, gali suteikti tiek gatvėje grojanti fleita, tiek lojantis šuo, tiek galingas orkestras. Supratus, kad visa aplinkoje yra vien energija ir informacija, kortos susimaišo kaipmat.

- Tavo, kaip muzikanto įkvėpimo šaltiniai.

- Mane įkvepia tyla, tikra tyla.

- Tavo muzikinis kelias, kur kada viskas prasidėjo?

- Viskas prasidėjo nuo MTV kanalo kuris, kai man buvo kokie 6 metai, „plyšo“ nuo Nirvana, Oasis, Radiohead ir bet ko, kas buvo „ant bangos“ tuo metu. Tada jau man atrodė kad groti rokenrolo grupėje yra neprastas dalykas. Grojimai prasidėjo mokykloje, susibūrus panašiai mąstantiems jaunuoliams, ir tie grojimai tęsiasi iki šiol. Skirtumas toks, kad dabar oficialiai tapau solo atlikėju.

- Su kuo norėtum pagroti vienoje scenoje?

- Su Jonu Meku ir Benu Šarka. Gal dar su Keith Richards.
 
- Paskutinis įsimintinas koncertas, kuriame buvai, kodėl?
 
- Paskutinį kartą radau save sėdintį palapinėje, pilnoje žmonių grojančių įvairiais instrumentais. Buvo labai smagu. Nerepetuota, „čia ir dabar“ muzika visada padovanoja, ką nors naujo!

- Linkėjimas klausytojui.

- Linkiu klausytis!

Artimiausias Šarūno Petručio koncertas, jau šį ketvirtadienį (03 06) 20 val. ispaniškame restorane „Lizarran“!

Koncertas nemokamas.

Daugiau informacijos.