Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > „Sielos Ūsų“ dueto naujienos...

„Sielos Ūsų“ dueto naujienos – vaizdo įrašas ir kvietimas į koncertinį turą

2016-03-08

„Sielos Ūsai“ dalinasi nauju dainos „Jūra“ vaizdo įrašu. Žodžių dainoje – nedaug, tačiau kiekvienas jų, kaip ir visa dueto kūryba, skamba lyg jautriausia poezija. Pristatydama naujus garsus ir vaizdus, atlikėjų pora kviečia į balandį vyksiantį turą „Kur tu?“ per Lietuvos koncertų sales.

„Gyvenimo jūra paskutiniu metu man kaip niekad juntama. Pirmyn – atgal, pirmyn – atgal. Šokame begalinėj jūroj, taškome vienas kitą, neriam ir išneriam, kartais skandindami vieni kitus ­– kartais ištraukdami“, – mintimis apie gyvenimo įkvėptą kūrinį dalinasi dueto balsas Vytautė. Tą pačią dieną švęsdama vaizdo įrašo premjerą ir savo gimtadienį, dainininkė nenurimsta ir ruošiasi kelionei į Indiją, kuri truks iki pat „Sielos Ūsų“ koncertinio turo pradžios.

Kūrinys „Jūra“ užfiksuotas duetui koncertuojant „InTegra House“ erdvėje. Muzikantų pora čia pasirodė tarptautiniame džiazo projekte „Sound & Motion in Jazz”. Padedant video operatoriui Martinui Kazlauskui bei garso režisieriui Arturui Beliauskui, gyvo pasirodymo metu jie įrašė vieną jausmingiausių savo dainų.

Du profesionalūs džiazo muzikantai „Sielos Ūsų“ grupės branduolį subūrė prieš keletą metų. Dabar stipraus ir spalvingo balso savininkė Vytautė Pupšytė bei išraiškinga Lietuvos muzikinė figūra – Vytis Smolskas ketina žengti svarbų žingsnį bendram kūrybiniam kely ir pagaliau įrašyti albumą. Kaip sako jie patys: „Šią akimirką „Sielos Ūsai“ skęsta dainose, kurios neišleistos neleidžia ramiai gyventi naujoms dainoms.“

Grupės koncertų istorijoje įprasta matyti būrį pritariančių muzikantų. Tačiau naujame ture „Sielos Ūsai“ klausytojus kviečia artimesniam susitikimui ir scenoje pasirodys tik dviese. Kiekvienas į koncerto salę atėjęs gerbėjas turės progą ne tik iš arti pajusti dueto muzikinius bangavimus, bet ir prisidėti prie būsimo albumo įgyvendinimo. Įamžinti save akimirkoje – apie tai ir yra pavasarinis grupės turas po Lietuvą – teigia atlikėjai ir pastebi: „Šis mūsų koncertų ciklas yra apie tą akimirką, kai stabdai viską ir nustoji būti dalimi to, ko negali pakeisti. Tiesiog būni savimi.“

Norintys pakutenti subtiliausius savo sielos kampelius ir dalyvauti gimstant pirmajam muzikinės poros „kūdikiui“ laukiami koncertuose, kurie vyks: balandžio 15 dieną Kaune, balandžio 16 d. Molėtuose, balandžio 21 d. Kėdainiuose, balandžio 23 d. Vytautės gimtajame Klaipėdos mieste bei balandžio 29 d. Vilniuje.