Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > „Subtilu-Z“: ant raudono kilimo...

„Subtilu-Z“: ant raudono kilimo kartu su Madonna

2016-04-04

Kamerų blykstės, vyno raudonumo kilimas, iš laimės klykiantys fanai, nominantų jaudulys, žvilgančios žeme besivelkančios suknios, it nulieti smokingai ir, be abejonės, muzika. Muzika, kuri verta „Grammy“ apdovanojimų. Tokia šlovė ir tokia pompastika jau laukia ir instrumentinio ansamblio „Subtilu-Z“ narių Dmitrijaus Mihailovo (akordeonas), Povilo Velikio (akordeonas), Lauryno Vaitkaus (birbynė) ir Vytauto Švažo (perkusija). Na, ar bent jau labai panaši.

Mat kaip visuomet nuotaikingi muzikantai pristato naują „Grammy nugalėtojai“ programą. Joje išgirsite ne tik Madonną, Stevie Wonder, bet ir Ed Sheeran, U2 ir kitus nenuginčijamus grandus.

Pozityvumo ir energijos nestokojantis ketvertas nusprendė dar kartą nustebinti. Kovo 8-tąją dėl moterų uždainavę, šįkart vyrai pasitelkė didesnes pajėgas. Stiprią energiją grupei padės perteikti styginių kvartetas, bosinė gitara, papildoma perkusija, o prie kompozicijų plušėjo net keletas aranžuotojų: Leonardas Pilkauskas, Remigijus Rančys, Raminta Naujanytė. O kaip juokavo patys grupės nariai: „Blizginsime batus, kviesime žvaigždes ir švęsime. Na, ir Madonną į parankę kartu pasiimsime“.

Apdovanojimai verti šampano

„Ne, ne, „Grammy“ mes dar negavome, tačiau vien įsivaizduoti smagu, tiesa? Tai didelis iššūkis mums, nes bene visi muzikiniai kūriniai yra pritaikyti vokalui. Mes juos aranžuosime instrumentiniams pasirodymams ir visas dainas apvilksime negirdėto skambesio „drabužiais“. Kad programa būtų iš tiesų įdomi ir.negirdėta, pasikvietėme ir padejėjų. Be to, nejuokaujame, bet perklausėme visus įmanomus „Grammy“ apdovanotus kūrinius ir išrinkome pačius geriausius. Taip kiekvienas atėjęs į koncertą bus maloniai nustebintas, o jo muzikiniai lūkesčiai bus išpildyti. Programoje skambės įvairių tipų muzika. Ir kaip tikruose apdovanojimuose, kurie vyksta nuo 1959 metų, išgirsite geriausio dainininko, kompozitoriaus, garso režisieriaus, prodiuserių dainas. Labai laukiame, kada galėsime tai pristatyti“, – pasakojo muzikantai.

Paklausti kokios muzikos klausosi patys ir ar savo mylimą žvaigždę turi, vyrai tik juokėsi ir teigė, jog visų paslapčių išduoti negali vien dėl savo žmonų.

„Kaip ir kiekvienas, klausomės įvairios muzikos. Kartais mašinoje viena kompaktinė plokštelė užstringa bene pusmečiui. Bet juk taip būna visiems? Be to, kadangi patys esame muzikantai, turime profesinę ligą. Dėl to galime ir klausome tik kokybiškų kūrinių. Kokybiško džiazo, roko, pop, soul atlikėjų. Dažniausiai patinka ne pats stilius, o tam tikros dainos“, – teigė Povilas.

Jam antrino ir Dmitrijus, kurio nuomone šiais laikais kokybiškos muzikos tikrai yra.

„Aš, kaip minėjo Povilas, taip pat klausau daug ir įvairios muzikos. Kartais tai įkvepia imtis, kad ir tokių sprendimų, kaip ši nauja programa. O rinktis šiais laikais tikrai yra iš ko. Vieną mėnesį – vieną, kitą mėnesį – kitą. Galiu išduoti paslaptį, jog seniau turėjau merginų grupės „Spice Girls“ kasetę. Juokinga, bet jas mylėjau dėl jų grožio, o ne dėl balsų“, – juokėsi Dmitrijus.

Apie savo jaunystės muzikinį skonį pasisakė ir Vytautas.

„Puikiai pamenu buvo toks žurnalas, kuriame buvo pilna plakatų. Tad mano kambario sienos, kai dar gyvenau su tėvais, buvo nukabinėtos įvairių žvaigždžių nuotraukomis. Net tuščios vietos nebuvo. O, štai, šiandien grosime jų dainas. Tai labai smagūs prisiminimai“, – šypsojosi Vytautas.

Anot Lauryno, savo mylimos dainininkės vardo jis negali sakyti.

„Jei pasakysiu – gausiu „velnių“ nuo žmonos. Geriau tai palikime paslaptyje. O ir šiaip, labiau mėgstu muzikantus ir dainininkus vyrus. Jie mane labiau žavi, mane įkvepia ir skatinta kurti. Jų, beje, bus galima išgirsti ir šiame pasirodyme. Klausiate kokių? Na, tada jau teks ateiti pasiklausyti gyvai“, – pasakojo Laurynas.

Išskirtinis skambesys, daug šviesos, šypsenos, krūva emocijų ir puiki nuotaika garantuota bus jau balandžio 23 dieną, naujai atgimusiame Vaidilos teatre. O kaip vieningai teigė „Subtilu-Z" nariai, apsilankyti verta.

„Jau turbūt ne kart esate girdėję frazę; „Bus daug garso ir daug šviesų“? Na ir garso, ir šviesų bus tikrai daug. Tikrai nemažai pastangų dedame, jog visi kūriniai skambėtų su subtiliu prieskoniu. Viliamės, jog atėję į koncertą galėsite išgirsti savo favoritus, kartu, galbūt, net uždainuosite? Tad jei kada žavėjotės blizgančiais apdovanojimais, ar kaip tik juos „traukėte per dantį“, laukiame jūsų. Gera muzika, lengvas optimizmas ir šiek tiek humoro yra geriausi elementai, jog net Los Andželo apdovanojimai nublanktų. Pasimatykime!“, – pokalbį baigė ketvertukas.
Biletai : http://www.tiketa.lt/LT/subtiluz__grammy_nugaletojai_14510