Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Svingo muzika – gero...

Svingo muzika – gero maisto kultūra

2014-03-18

Ketvirtadienio vakarą vilniečiai kviečiami keliauti į 1930-ųjų romantiškąjį ir bohemiškąjį Paryžių.  Šią muzikinę kelionę dovanos viena profesionaliausių ir originaliausių svingo grupių Schwing Trio. Šį trio sudaro Remigijus Rančys, gerai pažįstamas iš tokių grupių kaip „Pieno lazeriai“, „Inculto“,  Paulius Volkovas, kurį galima išgirsti projektuose su Liudu Mockūnu, Dalium Naujokaičiu, Jelle van Giel, Steve Willem Zwanink , Denis Murašovat – kontraboso meistras, profesionalus pedagogas.

Trumpas pokalbis su Scwhings Trio įkūrėju Remigijumi Rančiu.

- Kaip pristatytumėte savo grupę apie jus negirdėjusiems klausytojams?

- Esame  Schwing Trio.  Kaip sako pats pavadinimas, mūsų grupę sudaro trys muzikantai: Remigijus Rančys – saksofonas, Paulius Volkovas – gitara ir Denis Murašovat – kontrabosas. Mūsų atliekama muzika klausytoją nukels į 1930-ųjų Paryžiaus klubus, kuriuose tuo metu skambėjo Swing bei Hot džiazas. Šių stilių pagrindas yra improvizacija, nuspalvinta šiltais, akustiškais ir ritmu pulsuojančiais tonais. Mūsų repertuare skamba Django Reinhardt, Louis Armstrong, Coleman Hawkins ir kitų to meto garsių džiazo muzikantų interpretacijos.

- Schwing Trio, ką reiškia šis jūsų grupės pavadinimas?

- Schwings - tai slengas naudotas XX amžiaus 3-4 dešimtmetyje. Džiazo muzika gimė Amerikoje, tačiau ilgainiui Europoje  taip pat atsirado didelis susidomėjimas šiuo muzikos stiliumi. Įprastai Amerikoje geram džiazo grojimui apibūdinti būdavo sakoma  "it swings". Kuomet amerikiečių džiazo muzikantai išgirsdavo europiečius gerai grojant džiazo stiliaus muziką - jie sakydavo "it schwings".

- Ar nesijaučiate grojantys „senovišką muziką”, kaip dažnai yra įvardijami senieji muzikos stiliai?

- Palyginkime muziką su maistu: techno muzika – tai greitas maistas, svingo muzika – naminio, lėto maisto kultūra. Kyla klausimas – ar esi keistuolis, jei nori sveikai, jaukioje aplinkoje pavakarieniauti? Mūsų muzikos instrumentai seni, paprasti, grodami nesinaudojame kompiuteriais. Man daug smagiau sukurti tikrą garsą. O jei staiga dingtų elektra, galėtume puikiausiai koncertuoti - skambesys nepasikeistų. Tačiau jei orientuotumėmės į dideles scenas, grandiozinius koncertus, galbūt pasijaustumėme atskalūnais. Šios muzikos koncepcija netinka tūkstantinei miniai, jai būtinai reikalingas tiesioginis, artimas ryšys su klausytoju

- Jūs savo programoje atliekate 4-ojo dešimt. muziką. Kodėl pasirinkote šį laikotarpį?

- Nes man tai yra vieni gražiausių ir romantiškiausių laikų mūsų istorijoje. O svingą pasirinkome todėl, kad šiam stiliui beveik nereikalingas elektrinis įgarsinimas, tad atlikėjui bei klausytojui yra didžiulis malonumas girdėti tikrą, akustinį, papildomai nesustiprintą garsą. Svingas turi daug panašumo su klasikine muzika, pagrindiniai skirtumai – improvizacija ir specifinė ritmika. Tai, kad grojame praėjusio šimtmečio muziką, nereiškia, kad nesidomime šiuolaikinėmis tendencijomis. Iki grupės susikūrimo ir iki pat dabar grojame įvairiausiuose projektuose, atliekame tą pačią elektroniką. Tačiau galbūt kiti projektai taip „neužkabino" - tiesiog burės nepagaudavo tinkamo vėjo.

- Kokie atlikėjai ( be džiazo ) yra jūsų mėgstamiausi/klausomiausi?

- Mėgstu world, klasikos ir folk muzikos stilius.

- Kokią muzikinę žinutę siunčiate savo klausytojams?-

- Būtų smagu jei mūsų muzika  įkvėptų, pakylėtų, pralinksmintų, nuramintų arba tiesiog kaip nors paliestų klausytoją.

- Ko palinkėtumėte savo klausytojui?

- Linkiu būti laisviems, gražiems ir džiaugtis gyvenimu!

Artimiausias The Schwings koncertas, jau šį ketvirtadienį (03 20) 20 val. ispaniškame restorane „Lizarran“ (Vilniaus g. 27).

Koncertas nemokamas!

Daugiau informacijos.