Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > „Talentų karta“ darbdaviams teigia:...

„Talentų karta“ darbdaviams teigia: didžiausias turtas yra žmonės!

2013-12-18

Emigracija, jaunimo nedarbas ir nuolatiniai skundai, kai kuriuos žmones Lietuvoje vis tik paskatina veikti ir problemas spręsti iš esmės. Taip nutiko ir Aleksejui Žaltkovskiui, kuris su bendraminčių komanda įkūrė organizaciją „Talentų karta“, kuri yra pasiryžusi jauniems žmonėms padėti rasti geriausias savo savybes bei tinkamiausias veiklas.

Apie „Talentų kartos“ sumanymus pakalbinome Aleksejų Žaltkovskį.

- „Talentų karta" baisiai įdomus ir įkvėpiantis projektas, ar didelio žmonių susidomėjimo sulaukėte, kai paskelbėte atranką į „Talentų kartą"? Kaip juos atrinkote?

- Ypatingai didelio susidomėjimo sulaukėm kai registracija pasibaigė (šypsosi). Į 6 mėnesių programą pateko tie žmonės, kurie priėmė sprendimą dalyvauti. Norinčių buvo ženkliai daugiau, tai šiuo atveju veikė posakis: „kas pirmesnis tas gudresnis“. Manau yra svarbu mokėti priimti sprendimą greitai, o ne palikti paskutinei minutei.

- Ką konkrečiai atrinkti dalyviai veikia komandose? Papasakok, plačiau apie užduotis.

- Negaliu pasakoti kas vyks, nes tai staigmena tiek visuomenei, tiek dalyviams. Galiu pasidalinti mintimis jau apie įvykusias užduotis ir jų esmę. Esmė paprasta - patirti ir savo „kailiu“ išbandyti kuo daugiau veiklų. Tam, kad dalyvis galėtų pasakyti: „štai ši veikla man patinka labiausiai“, turi daug „paragauti". Viena iš komandinių užduočių buvo prekyba „Kalėdinėje mugėje“ , kuri neseniai  vyko Rotušėje. Mes organizavome mugę, o dalyviai turėjo galimybę išbandyti save ir tapti pardavėjais, jie turėjo  suorganizuoti savo ir kitų komandos narių darbą, būti kūrybiški ir originalūs išsirenkant prekes  ir daug kitų įdomių dalykų . Mugėje apsilankė virš 5000 žmonių. Sulaukėm daug teigiamų atsiliepimų tiek iš dalyvių, tiek iš lankytojų. Taigi visos užduotys komandoms yra  tikros, o ne simuliacinės.

- Kaip sekasi dalyviams po „Talentų kartos"? Gal žinai kokių itin sėkmingų pavyzdžių, kaip „Talentų karta“ kažkam padėjo atrasti save ir norimą veiklą/darbą?

- „Talentų Karta“ negali tiesiog padėti, tai yra galimybė. Žmogus gali pasiimti naudos iš programos, bet ją reikia pasiimti. T.y. kiek gausi priklauso ne tiek nuo programos, kiek nuo paties  žmogaus. Pavienių, sėkmingų pavyzdžių jau turime, bet geriau palaukti programos pabaigos, kai turėsime konkretesnį vaizdą.

- Gal gali įvardinti problematiką, kodėl jauni žmonės ir potencialūs darbdaviai sunkiai vieni kitus atranda?

- Mes girdime daugybę istorijų, kad direktorius idiotas, o darbuotojas tinginys. Mes matome, kad esamos žaidimo taisyklės duoda blogus rezultatus. Tiek viena, tiek kita pusė dažnai lieka nepatenkinta. Darbdaviams trūksta žmonių, kurie gali ir nori dirbti, o darbuotojams trūksta vietų, kuriose galėtų mėgautis darbu, panaudoti savo stipriąsias puses ir kurti vertę. Tam, kad tai pasiektume, turi keistis visi. Tiek darbdaviai, tiek darbuotojai. Vieni turi siekti suprasti savo talentą bei polinkius, aiškiai žinoti ką jie nori dirbti. Kiti turi suprasti, kad žmonės yra didžiausias turtas ir sugebėti pamatyti žmonių potencialą, suprasti jų talentą ir tinkamai panaudoti žmonių potencialą.

Plačiau apie „Talentų kartos“ veiklas, idėjas, juose dalyvaujančius galima bus išgirsti šį ketvirtadienį (12 19) 19 val. „7 Fridays“ bare, gyvoje pokalbių laidoje „Penktadieniniai pašnekesiai“.

Daugiau informacijos apie renginį.