Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > „Tallinn Music Week“ publikos...

„Tallinn Music Week“ publikos apdovanojimą laimėjo lietuvių grupė „BA.“

2015-04-07

„Tallinn Music Week“ publikos apdovanojimas atiteko Lietuvos indie rock/post-punk/alternative stilių muziką atliekančiai grupei „BA.“. Mobilaus ryšio tiekėjas „EMT“ įsteigė 1000 eurų prizą, skirtą atlikėjo karjeros vystymui.
 
Indie roko ir post punko duetas „BA.“ susideda iš vokalisto ir kūrybinio variklio Beno Aleksandravičiaus, kurio inicialai ir sudaro grupės pavadinimą, ir būgnininko Jono Butvydo. Jauna grupė sujungia melodingą alternatyvų roką su elektronikos garsais ir lietuviškais tekstais. Lietuvių publiką jie užkariavo 2013 m. su vaizdo klipu „Tai ne žmogus“, kurio „YouTube“ peržiūrų skaičius viršijo daugumos vietinių žvaigždžių. 2014 m. „BA.“ išleido vinilo EP plokštelę „Pasikeist“ ir laimėjo muzikinių klipų konkursą „Klipvid“. Vasario mėnesį grupė išleido debiutinį albumą „RASTI / PASIKLYSTI“.
 
„Tallinn Music Week“ festivalyje „BA.“ grupė buvo pakviesta atlikti net du pasirodymus – „Tallinn Calling“ scenoje, „Erinevate Tubade“ klube ir miesto scenoje, „Must Puudel“ kavinėje.
 
Benas Aleksandravičius išreikšdamas dėkingumą organizatoriams kalbėjo: „ „BA.“ buvo viena iš keturių lietuviškų grupių, pakviestų koncertuoti festivalyje „Tallinn Music Week“. Mums tai didelė garbė.“
 
„EMT“ publikos apdovanojimas grupei tapo dideliu siurprizu. „EMT“ publikos apdovanojimas grupei tapo dideliu siurprizu. „Tai neįtikėtina – juk varžėmės su 200 kitų atlikėjų iš 26 šalių. Norime padėkoti mūsų gerbėjams Lietuvoje ir visame pasaulyje. Jūsų palaikymas įkvepia kurti ir kūrybingumas, kaip sake festivalio direktorė Helen Sidna, yra „organiškas sėkmingos ekonomikos variklis“. „EMT“ publikos apdovanojimas leis greičiau įgyvendinti seniai planuotas „BA.“ kūrybines idėjas“, – pasakojo Benas Aleksandravičius.
 
Grupės būgnininkas Jonas Butvydas taip pat labai džiaugiasi festivalyje įgyta patirtimi ir publikos apdovanojimu: „BA. dalyvavimas „Tallinn Music Week“ sulaukė didelės sėkmės – mes sugrojome du pasirodymus ir buvome vieni iš dešimties grupių, kurioms pasisekė „Check my demo“ perklausoje. O čia dar ir naujiena, kad  „EMT“ publikos apdovanojimas keliauja į mūsų rankas.“
 
Mobilaus ryšio tiekėjo „EMT“ ir „Tallinn Music Week“ publikos apdovanojimo balsavimas vyko festivalio svetainėje ir „EMT Live“ mobiliosios programėlės pagalba nuo festivalio pradžios, kovo 26 – 31 dienomis. Pasirinkti buvo galima iš 206 vietinių ir tarptautinių atlikėjų. Suomių grupė „Domovoyd“ taip pat sulaukė didelio palaikymo. Mažai nuo pirmos vietos atsilikusios grupės buvo hip hop atstovai „5LOOPS“, folko stiliaus grupė „Trad.Attack!“, funko atstovai „Lexsoul Dancemachine“ ir rokeriai „Super Hot Cosmos Blues Band“.