Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Teatro projektas „YesMoonCan“ nemokys,...

Teatro projektas „YesMoonCan“ nemokys, kaip reikia gyventi

2014-11-03

Lapkričio 27, 28 d. ir gruodžio 11 d. 19 val. Menų spaustuvėje bus pristatyta antroji programos „Atvira erdvė‘14“ premjera –  teatro projektas „YesMoonCan“. Idėjos autorius, dramaturgas ir režisierius Jonas Tertelis iš kino į dramos teatrą pasuko eksperimentuoti ir surasti jauno žmogaus atspindį šiuolaikinio teatro erdvėje. Jau kurį laiką spektaklių video režisieriumi dirbęs jaunasis kūrėjas nusprendė žengti toliau ir kartu su aktoriumi Justu Terteliu bei šokėja Greta Grinevičiūte scenoje sukurti autorinį darbą.
 
Paklaustas, kaip pristatytų projektą Jonas Tertelis pradėjo nuo „sensacijų“ atsisakymo:
„Nenoriu niekam piršti nereikalingos informacijos apie tai, kaip įdomiai bėgo repeticijos ar su kokiais iššūkiais susidūrėme. Taip pat nevardinsiu istorinių asmenybių, kurių inspiruotas kūriau „YesMoonCan“ personažus ir suvedžiau juos į vieną erdvę, ar kodėl scenoje kalbame ir angliškai, ir lietuviškai. 
Nesiekiu nieko įrodinėti ar prikišinėti žiūrovui, ar aiškinti, kaip reikėtų, ar nereikėtų gyventi. Tai–  sintetika, su kuria kasdien susiduriame namie, darbe, naršydami portaluose, socialiniuose tinkluose ir pan.
Dėl to ši pjesė („YesMoonCan“) susideda iš realių situacijų stebėjimo ir bandymo įvardinti: kas čia, blemba, vyksta? Kur aš esu ir ką pats su savimi bandau padaryti?
Kova, Mirtis, ir be abejonės, Meilė: „It is all here, just don‘t try to understand it. Try to feel it.“
Nesiūlome jums naujų problemų. Jų ir taip užtenka... Siūlome į jas pažvelgti iš šono.
Manau, visi kasdien susiduriame su siūlymais, kaip išspręsti problemą, kurios realiai net neturime. Gauname pluoštą intrigų arba kažkieno asmeninį gyvenimą kaip pavyzdį, kuo turėtume tapti.
Ilgainiui tavo įvaizdis ir tu tampa dviem skirtingais pasauliais.
Aš, kaip ir jūs, gal esu laimingas, gal apsimetu laimingu, o gal tiesiog dar siekiu tokiu tapti. Visi plūduriuojame kartu. Visi esame tokie patys ir, atseit, skirtingi. Gerai tai ar blogai – Who knows? Bet būna tų momentų, kai „užstringi“ ir nejučiomis susimąstai po to: kai apkabini žmogų iš reikalo, o ne dėl to, kad iš tiesų norėtum, kai pažvelgęs į piniginę, netikėtai ją randi tuščią, ar pavasarį sustingsti nepastebėjęs, kada sužaliavo medžiai. Galų gale, tą akimirką, kai stovi priešais veidrodį ir  nesimaivai. Kas tada vyksta?
Kartais tai būna gražu, juokinga,  gal šiek tiek liūdna, tik retai – jauku.
Tu matai save viename pasaulyje, o savo svajonę – kitame. Ir vis bandai tuos du pasaulius sujungti.
Pats gali spręsti – priimti ar atmesti dalykus. Na, bent jau taip atrodo. Tiesa, lieka klausimas: kokia to kaina? 
Absurdiškas ir siurrealus pasaulis tavo viduje, smalsumas ir noras perprasti – viskas tampa drama ir šokiu aplink tavo svajonę, ar meile Jai.
Jaučiu, perskaitei ir nieko iki galo nesupratai. O dabar apsidairyk – kur tu tai perskaitei ir ką tu ten apskritai veiki?,“ – monologą apie būsimą savo darbą baigia debiutuojantis režisierius Jonas Tertelis.
 
Taigi, lapkričio 27, 28 d. ir gruodžio 11 d. lauksime jūsų teatro projekto „YesMoonCan“ premjeroje Menų spaustuvėje, Vilniuje (Šiltadaržio g. 6)
 
„YesMoonCan“
Absurdic drama (Anglų kalba pilna klaidų su lietuviškais subtitrais)
Idiots/Team:
Author/ Director: Jonas Tertelis
Host (Madeush) / Alter Ego: Justas Tertelis
Charlotte / Dream: Greta Grinevičiūtė
Weird Design: Monika Kisieliūtė
What a Production?: Sigita Ivaškaitė
and others.
 
Inspiracijos, naujienos ir... yesmooncan.tumblr.com