Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Ukrainoje bus tęsiama Gatvės...

Ukrainoje bus tęsiama Gatvės muzikos dienos tradicija

2015-05-14

Šį šeštadienį Lietuvos, o taip pat Ukrainos, Olandijos, Danijos ir Gruzijos gatvėse praūš jau tradicine tapusi Gatvės muzikos diena. Kijeve ši šventė vyks jau antrus metus iš eilės ir šiemet čia gros „Skamp“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir Jurgis Didžiulis.
 
„Tai mūsų pirma išvyka į užsienį, todėl jaučiamės ypatingai ir labai džiaugiamės, nes tai didelis įvykis kiekvienam asmeniškai ir visai grupei. Muzika yra taika, draugystė ir linksmumas, tokia yra ir mūsų muzika, todėl tikimės, kad kitais metais visa Ukraina galės švęsti taiką ir draugystę“, – kalbėjo grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ nariai.
 
Praėjusiais metais Ukrainos sostinėje Kijeve koncertavo pop roko grupė „Biplan“, indie rokeriai „Colours of Bubbles“, hip hopo duetas „Dee & Kamy“ bei šiemet taip pat pasirodysiantis dainininkas Jurgis Didžiulis. Kartu su grupėmis vyko ir tiesioginius reportažus transliavo LRT televizija, o renginys buvo palydėtas šūkiu „Kai prasideda muzika, baigiasi karas“.
 
Renginys sutraukė minias klausytojų, skleidė gerą nuotaiką ir suvienijo Lietuvos ir Ukrainos kultūras. Grįžę iš Kijevo muzikantai jautėsi labai pakylėti ir prasmingai pakoncertavę. Jų įspūdžiai ir patirtis nufilmuoti specialiame vaizdo įraše. Todėl organizatoriai neabejojo, jog Gatvės muzikos dienos tradicija Kijeve bus tęsiama ir šiemet.
 
Lietuvoje Gatvės muzikos diena vyksta jau devintus metus. Praėjusiais metais Vilniuje pasirodė net 222 atlikėjai. Kaune muzikavo per pusšimtį, Šiauliuose, Mažeikiuose ir Klaipėdoje – apie 20 atlikėjų. Iš viso Gatvės muzikos dienoje dalyvavo net 40 miestų.