Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > V. V. Landsbergis barstydamas...

V. V. Landsbergis barstydamas „Snaigių spyglius“ pristatys naująją kompaktinę plokštelę

2015-01-28

2015 metų sausio 31 d. 16 val. į Panevėžio muzikinį teatrą kviečiami visi dainuojamosios poezijos gerbėjai, nes šioje salėje laukia išskirtinis vakaras, kurio metu žinomas bardas Vytautas V. Landsbergis pristatys naująją, dar dažais kvepiančią, kompaktinę plokštelę „Snaigių spygliai“ – dainų ir baladžių rinkinį iš 18 kūrinių, kurtų įvairiais gyvenimo tarpsniais.
 
Vytautas V. Landsbergis – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas. Gimė 1962 metais, Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas. 1987 m. kartu su kitais būsimais lietuvių kinematografininkais (Artūru Jevdokimovu, Algimantu Maceina, Juliumi Žižliausku ir kt.) išvyko į Tbilisį Š. Rustavelio teatro institute studijuoti kino režisūros. Vėliau stažavosi Niujorke, Jono Meko filmų antologijos archyve, jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose Anglijoje.V.V. Landsbergis dirba iškart keliose srityse: teatre, kine, yra garsus rašytojas, ypač gerai žinomas kaip literatūros vaikams kūrėjas, ir ,žinoma, bardas. Šiuo metu menininkas jau yra sukūręs virš dvidešimt kino filmų, septynias pjeses ir išleidęs daug pasakų knygų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Prieš gerą dešimtmetį Landsbergis jaunesnysis buvo karūnuotas kaip geriausios knygos „Rudnosiuko istorijos“ autorius, o 2004 metais „Arklio Dominyko meilė“, iliustruota Sigutės Ach, išrinkta geriausia metų knyga vaikams ir paaugliams. 2011 metų geriausia knyga vaikams išrinkta taip pat V.V. Landsbergio knyga – „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“.
 
V.V. Landsbergis, studijuodamas Vilniaus universitete, daugiau nei 10 metų šoko ir dainavo folkloro ansamblyje „Ratilio“. Vėliau dažnai dainuodavo sau ir vaikams, pritardamas gitara. Iš tos meilės lietuvių liaudies dainoms, sutartinėms ir baladėms gimė kompaktinės plokštelės, koncertų programos. Jam talkina žmona Ramunė bei kompozitorius R.Rašpoliauskas, G.Kovėra. O 2015 metų naujiena – albumas „Snaigių spygliai“ – 18 geriausių ir gražiausių dainų rinkinys.
 
Šias dainas geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ kviečia ateiti ir išgirsti Panevėžio muzikiniame teatre sausio 31 d.16 val. Vakaro metu žinomas menininkas dalinsis ištraukomis iš savo knygų, skaitys poezija ir, be abejo, dainuos.