Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Vasaros festivalių naujagimis –...

Vasaros festivalių naujagimis – „Granatos live“

2013-08-08

Lietuvos vasaros festivalių šeimą papildė dar vienas naujagimis. Gimė didelis ir sveikas, trijų  dienų ilgio ir labai garsus. Naujai gyvybei buvo suteiktas „Granatos Live“ vardas.  Jau iš to buvo galima spręsti, kad jaunėlis augs su sprogimais ir labai gyvybingas. Rengėjai jau pirmais metais pabandė aprėpti išties daug – 4 scenos, per 30 atlikėjų ir galybė pramogų.

„G&G Sindikato” fenomenas

„Zip FM“ scena, Genos manymu,  buvo puikus fonas meninėms dirbtuvėms, virtuvėms ir visam veiklų sūkuriui, įsikūrusiam aplink šią sceną. O kas norėjo, tas ir pajudėt galėjo. Su „FlipFlops“ anksčiausiai groti pradėjusi scena per visą festivalį mažiausiai tyli stovėjo – kaip ir pridera.

Lietuvoje jau seniai neliko gyvos dvasios, negirdėjusios „G&G Sindikato“. Bet jiems tai visiškai netrukdo užburti minias, o šioms iki užkimimo plėšti dainas su Sindikato smogikais. Ir „Granatos Live“ – jokia išimtis. Prie Utenos scenos penktadienio naktį susirinko bene visi festivalio dalyviai (užuojauta „Deeper Uppper“, koncertavusiems tuo pat metu). G&G užkūrė tikrą pirtį atliktami senąsias ir pristatę kelias naujas dainas. Naujosios, savo krokodilišką galvą guldau, taip pat taps hitais. Penktadienį tarsi apšildomąja grupe festivalio žvaigždei James Morrison turėję būti vyrai tikrai leido suabejoti, kas čia „Main Event of the Evening“. Iškart po jų, už maždaug septynių žingsnių įsikūrusioje „Granatos Live“ scenoje, atėjo eilė ilgai lauktam James Morrison. Ir šis nenuvylė! Merginos aikščiojo iš pasigėrėjimo, vaikinai, apkabinę naujas arba senas drauges, taip pat neliūdėjo. Bet drįsčiau suabejoti, ar lyriškasis britas buvo tinkamas numeris festivalio kulminacijai. Ypač po TOKIO „G&G Sindikato” pasirodymo.

Internetą užkariavusi „Gjan“ tikrai nenuvylė ir išlipusi iš Youtube. Nors balsas ir drebėjo, bet begalinis noras ir entuziazmas viską pataisė. Grupei grojant populiariausias jos dainas, atlikėja galėjo tiesiog sėdėti ant scenos krašto ir maskatuoti kojomis – publika užgožė net ir krūvą garso kolonėlių. Mergina po kiekvienos dainos šypsodamasi iki dangaus dėkojo ir gyrė publiką: „Kokie jūs faini!“. Tai šiek tiek įkyrėjo, bet buvo akivaizdu, kiek daug jai tai reiškia. Genos išvada: gražiau dainuoja negu kalba, bet ateitis šviečiasi puiki!

MC Mesijus – Genos nuomone tikrai išskirtinis atlikėjas, su neeilinėmis techninėmis ir lyrinėmis galimybėmis. O naujienos dvi: viena gera, kita bloga. Bloga – jo beveik nesigirdėjo. Tai turėjo nuvilti jo sugebėjimus žinančius gerbėjus. Geroji – beatai buvo taškantys. Visa to žodžio prasme. Ir tai atpirko žodžių aiškumo trūkumą, svarbu visi išgirdo „Neeeliesskit mėllyno gaubblioo“ (Pakartot neįmanoma, reikia išgirsti!).

Šeštadienio liūdesiai

Šeštadienio naktis turėjo būti dedikuota beatbox‘ui. Deja, jo neišgirdom... Australų žmogus orkestras „Dub FX“ vėlavo apie valandą (dėl to „SKAMP“ į sceną teko žengti anksčiau, dėl ko niekas nepyko, nes jie buvo puikūs!), o pagaliau atvykęs nuliūdino dar kartą – visą jo gyvybiškai svarbią muzikinę techniką oro linijų bendrovė nuskraidnino į Honalulu ar kažkur panašiai. Stovėdmas scenoje tik su akustine gitara, DJ pultu ir nusivylimu veide „Dub FX“ iš padėties sukosi atlikdamas pora dainų, pritardamas gitara, kaip pats sakė: „Taip, kaip jos ir buvo parašytos“, o tada tapo DJ Dub FX. Pats prisipažino, kad ir gitaristas, ir DJ jis nekoks, bet už tai, kad nepasidavė – didelė pagarba jam! Beje, pažadėjo kitais metais surengti pasirodymą Vilniaus gatvėje (dėl instrumentų saugumo veikiausiai važiuos autobusu).

Nuo tatuiruočių iki mankštos

Menines dirbtuves Genai tenka pagirti. Šaunuoliai! Nuo taturuočių darymo iki rytinės mankštos, futbolo, badmintono ar tinklinio turnyrų. Norėjai – filmą pažiūrėjai ar tiesiog grožėjaisi nuostabia etnografinio muziejaus aplinka. Tik turėk noro, o variantais bus pasirūpinta.

Granatų aplinka

Scenos buvo  4. Ir tai yra viskas, ką galima apie jas pasakyti. Didelės, metalinės, nesugriuvo... Bet tai nėra epitetai, kuriais būtų galima girti festivalio sceną. Rėmėjo plakatas, kurio vardu pavadinta scena, taip pat nėra dekoracija. Su dekoracijomis tikrai buvo galima bent kiek  daugiau pasistengti. Paplūdimyje scena lyg ir stovėjo, bet muzikos iš jos girdėti nebuvo. O tai būtų labai pagyvinę pramogas prie Kauno marių. Dėl garso kokybės skųstis negalima, nebent ekspertai patrauks per dantį, kad ten buvo per daug aukštų ar žemų dažnių. Na, tik MC Mesijaus nesigirdėjo.

Gena giria festivalio aplinką, ji be priekaištų. Turbūt gražiausia vieta, kokioje yra rengiamas festivalis. (Konkurentas tik „Satta Outside“, nes turi jūrą).

„Felix“ įvedė mėsainių monopoliją, dėl to kainos kilo porą litų. Panašiai buvo ir su kitomis virtuvėmis – pora šimtų centų brangiau. Bet šeši litai už alų- ne tragedija, tik  gaila, kad apvalių dešimt litų dviem bokalams nebeužteko. Virtuvės niekuo nenustebino, bet tai nebuvo blogai, nes maisto visiems užteko, o jo buvo įvairaus: kas troškinį suvartojo, kas picą ar kebabą ryte, o šaltibarsčiai buvo puiki idėja!

„Už Lietuvą, vyrai!“

Vienas didžiausių vasaros festivalių privalumų – atsipalaidavę ir linksmi žmonės. Nesvarbu, ar pilstai alų palapinėje, ar nukreipi eismą mašinų aikštelėje – šypsokis ir džiaukis vasara! Puiku, kad šią taisyklę suprato ir įgyvendino festivalio darbuotojai ir savanoriai (nors pastarųjų, Genos žvitriai akiai,  atrodė kiek per daug ir jie dažnai slampinėjo be darbo). Nepaisant to, savanoriai savo darbą padarė, dėl to jiems priekaištauti negalime. Virtuvių personalas taip pat buvo išradingas ir pilstydami alų vis tiek sugebėdavo nustebinti bent jau reklaminiu riksmu: „Nori alaus?! Ateik pas mane!“. Kas belieka, juk asmeniškai pakvietė, tai ir eini. Festivalis masinei publikai. Tas buvo matyti iš susirinkusiųjų. Bet visi skirtingi, visi lygūs – naktį kiekvienas kvietė išgerti su jų kompanija, konfliktų taip pat nebuvo, nebent vienišių einantį zig zagu „lavonu“ išvadindavo. Žmones ir jų bendravimą galima apibendrinti palapinių miestelio šūkiu: „Už Lietuvą, vyrai!“. Pasirodo Gražulio fenomenas tikrai jau tapo tautosaka.

Pasiūlymai augant

Gena siūlo kitąmet vis tik pasirūpinti rūkančiais, nes kaip bebūtų festivalis komercinis, o į  festivaliautojų poreikius vertėtų atsižvelgti ir šioje vietoje. Genai taip pat gaila, kad festivalio alus – Utenos, nes jis tikrai nėra pats gardžiausias. Kaip Gena bežiūrėtų - vasaros festivalių šeimoje pagrandukas pasimokys iš vyresnėlių ir kitąmet bus geriau! Tėveliui ir mamytei bus kuo didžiuotis!

Summa summarum: Gena festivalį įvertina aštuonetu! (8/9)