Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Velnio akmuo praėjo, įspūdžiai...

Velnio akmuo praėjo, įspūdžiai liko!

2014-07-29

Savaitė po turbūt siautulingiausio Lietuvoje festivalio "Velnio Akmuo".
Emocijos susigulėjo, mintys susidėliojo, tad štai Laisvalaikio Guru trumpa apžvalga apie tai, ką pavyko išgirsti ir pamatyti ir įvertinti per šias dienas Anykščiuose.
 
Esu įvairios muzikos mėgėjas – o sunkioji, ne išimtis. Svarbiausia, kad muzika būtų teisinga! Apsilankiau Velnio Akmenyje eilinį kartą žinodamas, kad ir publika čia bus labai įvairi – tiek klasikiniai sunkiosios muzikos mėgėjai, ilgabardžiai vyrai, kurių akyse spindi metalisto kraujas, tiek jaunieji rokeriai, kuriem šis festivalis gal ir pirmasis, tačiau, akivaizdu, kad ne paskutinis. Taip pat galima buvo išvysti ir šeimų su vaikais, šunimis, tad nors ir kiekvienas žmogus ar kompanija buvo savitai išskirtinė – bendras vaizdas sukūrė nerealią festivalio atmosferą!
Taigi, labai trumpai apie tai, kas buvo žiauriai gerai ir teisingai, o kas visgi krito į akį.
 
- Ilga ir itin lėtai slenkanti eilė prie vartų jau ketvirtadienio popietė nenudžiugino, bet tai tik įrodo, kaip visi kuo ankščiau nori patekti į sunkiosios muzikos savaitgalį. O ir už automobilių stovėjimo aikštelę reikėjo susimokėti nemažą mokestį – vis dar turiu vilties, kad aikštelę už šiuos pinigus buvo saugojama.
 
- Festivalio grupės SHINING, BLUES PILLS, ARCH ENEMY skambëjo ketvirtadienį gana ankstyvą vakarą. Man įdomu išgirsti visas grupes, įvertinti ir stėbėti jų pasirodymus – viską spėjau, tačiau teko girdėti girdėti, kad žmonės, svajojo pamatyti gupę SHINING, tačiau sukeitus juos su į festivalį laiku nespėjusiais BLUES PILLS (kas dar gerokai paankstino SHINING grojimo laiką), gerbėjai išgirdo savo dievukus stovėdami ilgoje eilėje.
 
MUZIKINIS ATRADIMAS. Iki šiol negirdėtas projektas PG. LOST, absoliučiai kabino savo melancholišku gitarų skambesiu.
 
Štai, kaip organiškai kalba pakrypo į tai, kas festivalyje man buvo gerai arba žiauriai gerai, tad apie viską smulkiau:
 
- nuostabi vieta, pušynas, gelbstintis nuo kaitros, puikiai išplanuota festivalio erdvė, graži upė ir puikus oras – galima buvo laisvai mėgautis nuostabia gamta bei vasara.
- įvairaus maisto pasirinkimas. MEAT LOVERS burgeriai – labai skrandis džiaugėsi kokybiškais ir nerealiai skaniais burgeriais. Kiekviename festivalyje maistas yra vienas iš pagrindinių faktorių, pagal kurį galima vertinti festivalio kokybę - tad šį kartą dedu labai didelį pliusą. 
 
- alaus pasirinkimas. Nors akivaizdžiai dominavo TAURAS, kuris, deja, įtinka ne kiekvieno skoniui, viską reabilitavo VILKMERGĖ, tad buvo galimybė rinktis.
 
- nemuzikinės pramogos. Džiaugiausi aptikęs daugybę pramogų, pradedant nuo buliaus (bandžiau ten  savo jėgas kokių 20 kartų – piktas ir nedraugiškas bulius buvo, tačiau dienos eigoje atradom bendrą kalbą), baigiant visad kokią pramogą pasiūlančiais HOBBY SHOP ar SHALTMIROS menų kiemeliu, kur kiekvienas norintis galėjo rasti sau artimas veiklas.
 
- Tikrai stipri VA muzikinė pusė, kone geriausia, ką galima aptikti šiemet bent jau Baltijos šalyse ir tai jau yra puiku. Paklausyti tikrai yra ką - ir festivalį kaip „savo“ įvardijantiems metalistams ir visokių krypčių roko mėgėjams - čia visai neblogai jautėsi net ir „nežinia kur“ pataikiusieji (o jų buvo ne taip ir mažai), tad muzikinę pusę užskaitau!
 
Girti dar tikrai yra už ką - pakankamai švarūs tualetai, aplinka, nevėluojantys pasirodymai.. bet... palieku vietos tobulėjimui ir tarkiu AČIŪ VA, aš dar tikrai čia grįšiu, nes tikrai VERTA.
 
NUOTRAUKOS. (Renata Crazyte | Fotogriausmas.lt)