Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Visagine startavo jaunų atlikėjų...

Visagine startavo jaunų atlikėjų – „Dainos stovykla“

2013-08-14

Jaunieji muzikos kūrėjai  ir atlikėjai  jau antrus metus kviečiami dalyvauti edukaciniame projekte – „Dainos stovykla“. Šiais metais ji vysta Visagino mieste, o stovyklos tema: country muzikos stilius.  

Pakalbinome stovyklos sumanytoją, VšĮ „Dainos Fondas“ steigėją Edmundą Žalpį.

- Kokiu tikslu organizuojama ši stovykla?

Ši stovykla Lietuvoje surengta antrąjį kartą. Praėjusiais metais „Dainos stovykla“ buvo rengiama Telšiuose, tai pirmoji kantri stiliaus stovykla Lietuvos kantri muzikos istorijoje. Mūsų, kaip organizatorių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į talentingus jaunus žmones, ypač muzikantus. Kitas tikslas – skelbti naujų muzikos kūrinių kūrėjų paieškas nacionaliniu mastu, įvairiuose Lietuvos regionuose. Stovykla nekopijuoja jokių „muzikos fabrikų“ technologijų, o tiesiog suteikia jauniems kūrėjams muzikos kūrimo pradžiamokslį, jiems į talką pakviečiant profesionalius Lietuvos kompozitorius, kurie kartu dalyvauja muzikos kūrinių atsiradimo procese. Stovyklos metu jauniems kūrėjams bei atlikėjams suteikiamos ir muzikinės veiklos vadybos žinios, kurios mūsų manymu kopiant  karjeros laiptais ir surandant savo vietą Lietuvos muzikos padangėje yra labai svarbios. Pagrindinis prioritetas – originalių, savitų kūrėjų bei asmenybių atradimas.

- Papasakokite plačiau pačios stovyklos programą.

- Tiek pernai metais, tiek šiais metais stovyklos veikla yra betarpiškai susieta su vienu iš organizuojamų muzikos renginių, šiuo atveju – „Visagino Country“ festivaliu, kuris švenčia savo 20-ąjį gimtadienį. Kodėl su festivaliu? Todėl, kad atsiranda papildomas šansas paviešinti ir pasinaudoti gan didele festivalio scena bei auditorija, nes stovyklos dalyviams yra suteikiama proga sudalyvauti įžanginėse festivalio dalyse, juos filmuoja televizija ir pamato ne vienas tūkstantis žiūrovų.  O pačioje stovyklos programoje vyksta darbas su dėstytojais, šiais metais su žinomais kantri muzikos atstovais  Algirdu Klova ir Viktor Timašov. Dainos stovyklos programos tinklelis leidžia pakviesti dalyvauti ir kitus atitinkamo žanro kūrėjus ir atlikėjus. Šiais metais pirmą kartą stovyklos dalyviai susitiks ir su užsienio atlikėjais ir kūrėjais.

- Kokie žmonės suvažiuoja į stovyklą, kokius jų siekius galėtumėte išskirti?

- Kaip žmonės patenka į stovyklą? Nenorėdami sukelti specialaus ažiotažo, paremto dideliais konkursais, organizatoriai apklausinėjo įvairių Lietuvos miestelių muzikos pedagogus ir rėmėsi jų rekomendacijomis. Kokia apimtis? Kiekvienais metais bendraujame su 12 atlikėjų-kūrėjų. Planuojama per 9-erius metus stovykloje susipažinti su 100 jaunųjų kūrėjų.

- Ar visą programą sudaro tik muzika, ar yra ir kitų edukacinių/pažintinių užsiėmimų?

- Pirmoje stovykloje dalyviai susipažino ne tik su muzikos kūrimo procesu, bet ir su tekstų kūrimo subtilybėmis. Šioje stovykloje bus suteikiamos muzikos teorijos, literatūros ir muzikos vadybos žinios. 

- Kodėl šios stovyklos tematikoje dominuoja kantri stilius?

- Todėl, kad ši stovykla dedikuojama 20-ajam „Visagino country“ festivaliui. Tai yra mūsų dovana festivaliui ir visos Lietuvos kantri muzikos gerbėjams.

- Palinkėjimas stovyklautojams.

- Nesvarbu kuo būsit (gydytojai, inžinieriai..), kurkit dainas, savitas dainas ir atlikit jas, parodykit Lietuvai, kas yra muzika!

 

„Dainos stovyklos“ pabaigoje stovyklos dalyviai su organizatoriais ir dėstytojais išrenka  kolegų prizo laureatą, kuriam suteikiama teisė atvykti ir kitoje Lietuvos vietoje vykstančią Dainos stovyklą. Ši stovykla, išsiskiria ir tuo, kad yra keliaujanti dainos stovykla, kurios vienas iš tikslų -  apkeliauti visus Lietuvos penkis regionus, o joje dalyvauja ne tik jaunimas ir didmiesčių, bet ir iš mažų miestelių.

Edukacinį projektą remia Kultūros rėmimo fondas  ir asociacija „LATGA“.

Daugiau informacijos.