Pagrindinis > GURU UŽRAŠAI > Vlado Bagdono „Suvaidintas koncertas”

Vlado Bagdono „Suvaidintas koncertas”

2014-12-10

Retai Lietuvoje viešintis, bet mylimas ir pasiilgtas Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius Vladas Bagdonas gruodžio 12 d. 18 val. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83) surengs autorinį koncertą visiems savo kūrybos gerbėjams. O Gruodžio mėn. 13 d. 18 val. kartu su maestro A.Kulikausku žinomas artistas pasirodys Taujėnų dvare Ukmergės raj.  reta proga pamatyti ir išgirsti aktorių, kurio milžiniškas indėlis į Lietuvos teatro istoriją yra įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija.
 
Nuo 1970-ųjų Vladas Bagdonas Lietuvos scenoje įkūnijo legendinius vaidmenis: Daukantą, Pirosmanį, Otelą, Faustą, Zorbą, bendradarbiavo su režisieriais: Dalia Tamulevičiūte, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi. Pastaruoju metu aktorius daug dirba – vaidina teatre ir filmuojasi – Rusijoje. Už pagrindinį vaidmenį Pavelo Lungino filme „Dirigentas“ tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje buvo pripažintas geriausiu aktoriumi. Savo asmeniu  Vladas Bagdonas simbolizuoja aukštos klasės aktorystę, o populiarumą Rusijoje kukliai aiškina tik rusų kalbos mokėjimu ir pažintimis; nedarbą Lietuvoje – asmeniniais trūkumais: „Išsisėmiau, nusibodau“. 
 
Rūtos Oginskaitės išleistoje knygoje „Jausmų repeticijos. Metai su aktoriumi Vladu Bagdonu“ autorė atkartoja daugumos V.Bagdono talento gerbėjų mintis: „...ne kokios nors sukaktys paskatino šios knygos atsiradimą, o nostalgija. Artisto ilgesys. Pavydas Meksikai, Pietų Korėjai, Brazilijai, Italijai, Rusijai, Paryžiui ar Tbilisiui, kurių žiūrovai mato Bagdono Faustą ir Otelą, kai „Meno fortas“ vaidina juos tarptautiniuose festivaliuose. Pasaulis grobsto geriausią Lietuvos teatrą ir Bagdoną, kaip jo brangakmenį...“.
 
Vlado Bagdono koncertinėje programoje išgirsite senų, laiko patikrintų dainų bei naujų, dar negirdėtų kūrinių, atliekamų giliu, sodriu, hipnotizuojančiu tembru. Taip pat aktoriaus skaitomą Albino Žukausko poeziją. Pats V. Bagdonas yra linkęs ironizuoti, kalbėdamas apie savo muzikinius pasirodymus: „Nesu muzikantas, esu artistas, vaidinantis koncertą“.
 
Koncerto data: 2014 m. gruodžio 12 d. 18 val.
Koncerto vieta: Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija” (Žemaitės g. 83)
Koncerto data: 2014 m. gruodžio 13 d. 18 val. Taujėnų dvare, Ukmergės raj.
Bilietų kaina: 43 Lt (12,45 €), 33 Lt (9,56 €)
Bilietais prekiauja www.bilietai.lt ir 1 val. iki koncerto pradžios prie įėjimo į salę.